קצב נסיגת מגפת הקורונה בישראל - מהטובים בעולם המערבי: מנתונים שמפרסם הערב (שלישי) המיזם האזרחי-התנדבותי "הקבינט האזרחי" עולה כי ישראל נמצאת במקום הרביעי מבין מדינות ה-OECD בקצב ההחלמה מקורונה. נתון מעודד נוסף: עד לתחילת שבוע זה - ישראל בצמרת גם במספר הבדיקות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מספר חולי הקורונה הפעילים בישראל, כלומר כאלה שטרם החלימו מהנגיף, ירד בשבוע האחרון ל-1,336 אנשים למיליון - מה שמהווה ירידה של 154 נשאים בשבוע וממקם את ישראל במקום גבוה יחסית לשאר מדינות המערב. מעל ישראל נמצאות רק שלוש מדינות שקצב ההחלמה בהן מהיר יותר: אירלנד, ספרד ושוויץ. 

שוטר בתקופת הקורנה (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

מספר בדיקות הקורונה לנפש בישראל, עד לשבוע האחרון - מהטובים בעולם

בישראל בוצעו עד היום כ-300 אלף בדיקות לגילוי קורונה. מדובר ב-34,971 בדיקות למיליון תושבים - מה שמציב את ישראל במקום ה-4 במספר הבדיקות לנפש - מתחת רק לליטא, אסטוניה ופורטוגל. לאחר הירידה שחלה בישראל במספר הבדיקות השבוע (62,388 בדיקות בלבד) היא ממוקמת במקום ה-7, זאת ביחס ל-131 מדינות.

כאשר מתמקדים במספר הנשאים והנדבקים מתחילת המגפה - ישראל נמצאת במקום נמוך יותר, רק ה-22. ביחס לאחוז התמותה, ישראל ממוקמת במקום ה-13 מתוך 34 מדינות. אחוז התמותה אצלנו עומד על 1.3 אחוזים, אחוז נמוך יחסית לאחוז התמותה העולמי שעומד על 6.9 אחוזים. בשורת מדינות אירופאיות כמו ספרד, איטליה, צרפת, אנגליה, בלגיה, הולנד ושוודיה - יותר מעשרה אחוז מהנדבקים בנגיף מתו.    

את הנתונים עיבד עדן דרוקמן רפאלי, בשיתוף ד"ר ענבל הקמן.