חשד לעלייה משמעותית בתחלואה בקרב העובדים הזרים בישראל: כך עולה מדוח פנימי שמנתח את נתוני התחלואה והגיע הבוקר (שישי) לידי N12. בדוח, שנכתב עבור משרדי הבריאות והביטחון, נכתב כי "בימים האחרונים נצפית עלייה מתונה בתחלואה בישראל, נראה שחלק לא מבוטל מהעלייה בתחלואה, מקורו באוכלוסיית העובדים הזרים".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת השבוע נבדקו כ-40 עובדים זרים ומתוכם נמצאו 9 חיוביים (אחוז בדיקות חיוביות חריג) ובימים הבאים נמצאו 10 חיוביים נוספים. רובם המכריע א-סימפטומטיים. מתחילת ההתפרצות אובחנו לפחות 64 חולים בקרב עובדים זרים, לא כולל אלו שאותרו בשבוע האחרון. כאשר בוצעו בדיקת סקר לעובדים זרים בדרום תל אביב, אחוז החיוביים מבין הנסקרים היה גבוה באופן חריג.

"יש אווירה במשרד הבריאות שהם מבחינתם סגרו את הבסטה"

בסופו של הדוח נכתבו המלצות: "אנו ממליצים למשרד הבריאות לרכז מאמץ לשם קטיעת שרשראות הדבקה מהירה סביב מקרי ההדבקה המוכרים, וזאת לצד ביצוע בדיקות רחבות יותר באוכלוסיה זו, לרבות א-סימפטומטיים שהיו במגע עם החולים, בימים ובשבועות הקרובים"

גורם שמעורה בפרטים אמר בשיחה עם N12: "יש אווירה במשרד הבריאות שהם מבחינתם סגרו את הבסטה. אם הם לא יהיו מאוד עירניים ומאוד אקטיביים המצב יהיה רע ולא נצליח לקטוע את שרשרת ההדבקה. החשש באשר להידבקותם של העובדים הזרים הוא שיש להם פוטנציאל להיות מקדמי הדבקה גבוהים, מכיוון שהם באים במגע עם כמות גדולה מאוד של אנשים".

אמש עם פרסום נתוני התחלואה האחרונים, משרד הבריאות התריע מפני עליה חריגה במקרי ההדבקה בשתי היממות האחרונות עם 74 מקרים חדשים של הידבקות בקורונה. "במשרד הבריאות עוקבים אחר המספרים ומוקדי התחלואה השונים ומקיימים הערכות מצב כדי לשקול את הצעדים הנדרשים לצורך התמודדות עם העליה בתחלואה", נמסר. "המשרד שב וקורא לציבור לא להיכנס לשאננות ולהקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות. הלך הרוח שהקורונה מאחורינו - אינו נכון".