לא קרובים לסגר מלא, אך המצב מדאיג: על רקע העלייה המשמעותית במספר הנדבקים בקורונה בישראל בחודש האחרון, אומר הערב (שישי) מנכ"ל משרד הבריאות החדש, פרופ' חזי לוי, בריאיון ל"אולפן שישי" כי ישראל מצויה בהתפרצות מחודשת של הנגיף, אך יחד עם זאת אומר שסגר במתכונת הקודמת עדיין לא נראה באופק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו בהתפרצות מחודשת שמעלה את מספר המאושפזים והנדבקים", אמר פרופ' לוי, "העלייה ביוני גדולה ממה שהייתה במאי. מצד אחד, אני מודע לחלוטין מה הסגר עלול לעשות לנו בהיבט הכלכלי, אבל מצד שני, אנחנו חייבים לצמצם את מספר הנדבקים והתחלואה. עלינו לעשות הכל על מנת לצמצם את ההתקהלויות ואת הסיכוי לחלות ולהדביק איש את רעהו". 

"המאבק נגד הנגיף הוא באחריות כל אחד מאיתנו", הדגיש, "צריך להתנהג נכון: מסכה, שמירת מרחק, היגיינה. לדבר הזה יש משתנים נוספים: אכיפה שהיא חשובה מאוד, קטיעת שרשרת ההדבקה. עלינו להכין את בתי החולים לגל אשפוז שעלול לעלות להוביל למונשמים וחולים נוספים". 

הקורונה בישראל
מספר הבדיקות הנערכות מדי יום גדל משמעותית | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

פרופ' לוי הדגיש את חשיבות השמירה על האוכלוסיה המבוגרת: "אנחנו מגנים על אוכלוסיה זו הן על ידי צמצום המגעים שלהם ובעזרת טיפול קפדני של מיגון ובדיקות לכל האוכלוסייה של הקשישים ששוהה בבתי אבות. הסיכוי שלהם לחלות במחלה קשה ולמות ממנה הוא גבוה יותר מאשר הצעירים".  

בכל האמור למספר הבדיקות, אמר מנכ"ל משרד הבריאות כי מספרן עלה באופן משמעותי - ויעלה עוד: "אנחנו עומדים כעת על יותר מ-17 אלף בדיקות ביממה. פתחנו מעבדה נוספת שתגיע ליותר מעשרת אלפים בדיקות ביום כדי לזהות ככל שניתן מאומתים. נכון, זו עבודה קשה וזו ההזדמנות להודות לעובדי המעבדה". 

400 חולים חדשים ביממה האחרונה, ירידה במספר החולים הפעילים  

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא בתל השומר, נשמעה מודאגת יותר. בריאיון ל"אולפן שישי" היא אומרת שהמצב רע ושיש לנקוט צעדים מיידיים שיובילו לירידה במספרי החולים החדשים שמתגלים: "צריך לעשות משהו מהר, אחרת באמת נצטרך לעשות סגר מוחלט. רואים בבתי החולים חולים קשים ומונשמים ופתחנו שוב את מחלקת הטיפול הנמרץ שלנו לקורונה". 

מנתוני משרד הבריאות המעודכנים שפורסמו הערב (שישי) עולה כי מאתמול בשעה 19:00 ועד היום באותה השעה, נמצאו 400 נדבקים חדשים בנגיף, ומספר החולים הפעילים עומד על 5,614. מספר החולים המוגדרים במצב קשה עומד על 46. בנוסף, 48 בני אדם מוגדרים במצב בינוני. מספר האנשים שמתו כתוצאה מהידבקות בנגיף עומד על 314.  

 

מספר החולים הפעילים ירד ב-24 השעות האחרונות: אתמול דיווח משרד הבריאות על 6,084 חולים פעילים - ואילו הערב, על פי נתוני משרד הבריאות, חלה ירידה במספרם והוא עומד על 5,614. מספר הנדבקים בישראל בנגיף עד כה הוא 22,800, ומספר האנשים הכולל שהחלימו עומד על 16,872.