משרד הבריאות פרסם אמש (חמישי) עדכון על מצב הקורונה בישראל והזהיר מפני עלייה חריגה במקרי ההדבקה במהלך 48 השעות האחרונות. לפי הנתונים של משרד הבריאות, ביממה האחרונה נרשמו בישראל 64 מקרים חדשים של חולי קורונה - קצב ההדבקה הגבוה ביותר בשבועות האחרונים. במשרד הבריאות קראו לציבור לא להיכנס לשאננות: "הלך הרוח שהקורונה מאחורינו - אינו נכון". 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד הבריאות עוקבים אחר המספרים ומוקדי התחלואה השונים ומקיימים הערכות מצב כדי לשקול את הצעדים הנדרשים לצורך התמודדות עם העלייה בתחלואה.

במשרד הבריאות קראו שוב לציבור לשמור על שלושת הכללים: הגיינה, עטיית מסכות וריחוק חברתי - 2 מטר מאדם לאדם. "ההקלות בפעילות המשק לא באות על חשבון כללי הריחוק החברתי ועטיית המסכות. להפך".

כיתה מוכנה לקראת התלמידים בבית הספר
הכיתות - מוקד הדבקה בקורונה | צילום: עיריית חולון

לפני הנתונים העדכניים של משרד הבריאות, בישראל יש כיום 1,909 חולי קורונה מאומתים, מתוכם 35 במצב בינוני ו-37 במצב קשה. גם ביממה האחרונה חלה ירידה במספר המונשמים, וכעת המספר עומד על 36 בני אדם. מנגד, מניין המתים ממשיך לעלות והגיע ל-284 ישראלים. מספר המחלימים ממשיך להיות גדול יותר ממספר הנדבקים החדשים: ביממה האחרונה החלימו מהקורונה 82 ישראלים. 

מבחינת מספר הבדיקות, ביממה האחרונה ביצעו 4,182 בדיקות קורונה. 1.5% מתוכן יצאו חיוביות. מדובר בזינוק משמעותי של אחוז החיוביים בבדיקות לעומת הימים הקודמים, למרות השוני במספר הבדיקות.

עיקר ההתפרצות וההדבקות: בבתי הספר

18 תלמידים ומורים בבית ספר "הגימנסיה העברית" בירושלים התגלו בימים האחרונים כחולים בקורונה - 11 אנשי צוות ו-7 תלמידים חלו בנגיף. בהודעה שנמסרה מטעם הגימנסיה נכתב בין היתר: "במהלך היום נבדקו  678 תלמידים ואנשי צוות, עד יום ראשון צפויים להיבדק כל 1,400 התלמידים ואנשי הצוות של הגימנסיה".

במקביל, שלושה תושבי אור יהודה, בני אותה משפחה, אובחנו כחיוביים לקורונה בבדיקות שנערכו להם. מדובר באם ושניים מילדיה, האחד לומד בבית ספר 'אהוד מנור' והשני לומד ב'גן בעיר'. בהתאם להנחיות, תלמידים שבאו עימם במגע בכיתה שבה הם לומדים נדרשים בבידוד וקיבלו על כך הודעה בנושא. עם סיום החקירה האפידמיולוגית, יפורסמו גם המיקומים שבהם שהו מעבר לכיתות הלימוד. 

קורונה תל אביב מסכה ישראל
זינוק במספר החולים החדשים, תל אביב | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנוסף, בשל מספר מורים שהתברר כי הם חולים בקורונה ביישוב כסייפה שבנגב - במשרד הבריאות החליט בימים הקרובים לדגום את כל המורים בשלושת בתי הספר בהם נמצאו המורים החולים. בתוך כך, תלמידת בית הספר "אורט מלטון" בבת ים גם נדבקה בקורונה, זאת בנוסף לזוג אחיות תושבות העיר, האחת תלמידה בתיכון שז"ר בעיר והשנייה ילדה בגן "סוס הים", שנמצאו חיוביות לנגיף. בעקבות המקרים שהתגלו, הצוותים החינוכיים והתלמידים בשלושת המוסדות נכנסו לבידוד.