ה"קרב" על ההקלות שבדרך: לקראת פתיחת הקניונים הצפויה בעתיד הקרוב, משרד האוצר בוחן יחד עם הנהלות הקניונים מהלך שיאפשר הכנסת לקוחות - כך נודע ל-N12. ראש הממשלה נתניהו ומשרד הבריאות רצו לחכות עם ההחלטה על הקלות נוספות עד לאחר יום העצמאות אך היום צפויה ישיבה נוספת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באוצר פועלים להקמת אפליקציה שתאפשר מעקב אחר לקוחות הקניון בחנויות השונות. עוד מסתמן כי חנויות הלבשה והנעלה ברחוב ייפתחו. משרד האוצר ביקש מהנהלות הקניונים להיערך לאפשרות שייפתחו בשבועות הקרובים - אם כי לא ביום ראשון הקרוב - ולצורך כך לבנות אפליקציה שתנטר נכנסים ויוצאים לקניונים. 

עוד תובא לאישור השרים תוכנית סיוע לעצמאים בהיקף של 5 מיליארד שקלים. לפי הנוסח, הסיוע יוקצה לעסקים שנפגעו בכ-25% מהמחזור. מי שהמחזור שלו עד 300 אלף שקלים ל-20 מיליון שקלים יקבל פיצוי לפי ההוצאות הקבועות כגון השכירות.

שרי הממשלה צפויים לאשר הערב (חמישי) שורת הקלות נוספת למשק שייכנסו לתוקפן כבר ביום ראשון הקרוב. פתיחת מערכת החינוך כעת לא על הפרק, ומסתמן שגם השווקים לא ייפתחו. ל-N12 נודע שבדיונים המקדימים שמתקיימים בין משרדי האוצר והבריאות, מסתמן ששני הצדדים יסכימו למהלכים הבאים:

פתיחת חנויות נוספות ברחובות, מספרות ייפתחו בכפוף לדרישות מיגון מחמירות (כפי שפרסמנו - מסכות, כפפות ומיגון לעיניים לספרים) - בנוסף, במשרד הבריאות נוטים לאשר גם את סעיף הטייק אווי - איסוף עצמי ממסעדות, שהמשמעות שלו תהיה פתיחה של עסקי מזון ברחוב, תחת הגבלות מיגון והיגיינה. 

ביג ירכא
מרכזי הקניות הפתוחים ישובו לפעול? | צילום: צילום מסך

במשרד האוצר ובמשרד הבריאות מסכימים שיש צורך לייצר מדדים מספריים קבועים של תחלואה, תמותה ומאושפזים קשה - ושבהתאם למדדים הללו ייקבע האם לעבור לשלב הקלות נוסף או לחזור אחורה. שני הצדדים מקיימים דיונים בשעה זו בניסיון להביא לישיבת ממשלה עוד הערב את ההקלות החדשות. ‎

שני סעיפים שנמצאים עדיין בוויכוח: פתיחת השווקים ופתיחת מכוני הקוסמטיקה. היום פרסמנו לראשונה את ההקלות שמשרד הכלכלה דורש לבצע - בהן הפעלה של מתחמי קניות פתוחים ואישור לספרים וקוסמטיקאיות לפעול תחת הגבלות. עוד דורשים במשרד הכלכלה לאפשר שירות טייק אוויי ממסעדות - ולהרחיב את מספר הלקוחות המותר בכל חנות.