בזמן שבישראל עדיין מתקשים להגיע ליעד הבדיקות לנגיף הקורונה שהוצב על ידי ראש הממשלה והשרים, הערב (שישי) פורסם לראשונה באולפן שישי כי משרד הבריאות כבר מתכונן ליום שאחרי. 2.4 מיליון בדיקות סרולוגיות הוזמנו לישראל, המאפשרות לדעת האם הנבדק פיתח נוגדנים לנגיף, ובכך לענות על השאלה האם חלה בעבר. במשרד הבריאות סבורים כי בקרוב יהיה חוסר עולמי ולכן יש להתצטייד כעת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההזמנה הזו בעלות של 110 מליון שקלים מצטרפת להזמנה של כמליון בדיקות שכבר בוצעה. ההערכה בימים אלו בעולם הרפואי היא שאדם אשר חלה במחלת הקורונה והחלים, אינו יכול להידבק שנית. לכן בדיקות אשר מאבחנות חולים שהחלימו עשויות להיות שימושיות מאוד בחזרה לשגרה.

המעבדה לביצוע בדיקות קורונה
הבדיקות יתבצעו על ידי קופות החולים

גורם בכיר במשרד הבריאות הסביר כי למרות הבדיקות שעדיין מוגדרות כנסיוניות ולא הוכחו כאפקטיביות במאה אחוז, תכף יהיה מאוחר מדי לבצע את הרכישה. על פי הסברה, לבדיקות האלו יהיה ביקוש גבוה בהרבה בהמשך, ולכן הוחלט לרכוש אותן כעת. במשרד הבריאות מדגישים שמדובר בכלי משלים ליתר האמצעים לחזרה הדרגתית לשגרה כי הוא יאפשר החזרה של אנשים לשוק העבודה.

את הבדיקות הסרולוגיות ניתן יהיה לבצע באמצעות מכשירים הקיימים במערכת הבריאות. והן יאפשרו לאבחן נוגדנים בדם של המחלימים ובכך לאפשר לאותם אנשים תנועה חופשית וחזרה לשגרה מלאה. ההחלטה לרכוש התקבלה על ידי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב והבדיקות תבוצענה באמצעות קופות החולים ובתי החולים.