מדבקה ייחודית שפותחה בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון ותעבור הסבה במשרד הביטחון, תסייע לצוותים הרפואיים להתמגן טוב יותר ותבטיח את בטיחותם. המדבקה שפותחה תחילה לשימוש צבאי תעבור הסבה לצרכים אזרחיים ותפחית את מקרי ההידבקות בבתי החולים. המדבקה מוצמדת למסכת הפנים אותה עוטים הרופאים ותהפוך אותה ליעילה יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המדבקה הייעודית, שנקראת "מאיה", מוצמדת למסכה הכירורגית הרגילה ומשפרת את יעילותה. היא מיוצרת בהדפסת תלת ממד ומורכבת מסיבים ננומטרים שמצופים בחומרי חיטוי. הרכב המסכה מנטרל ביעילות גבוהה יותר את הנגיפים שעוברים מטיפות הרסס ישירות לפניו של הרופא.

במשרד הבריאות אישרו להתחיל בפיילוט ראשוני למדבקה הייחודית, ובימים הקרובים הוא יחל במרכז הרפואי לגליל לבדיקת הסתגלות הצוות הרפואי למדבקה. ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל, אמר כי הוא מקווה שהפיתוח החדשני יענה על הציפיות: "מדובר בפיתרון זמין ומהיר, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. אנו מקווים שהצלחת הפיילוט תביא לכך שהמיזם הייחודי ייכנס גם לבתי חולים רבים נוספים ברחבי המדינה".

המרכז הטכנולוגי הלאומי למלחמה בקורונה, שבראשו עומד ד"ר דני גולד ונמצא תחת משרד הביטחון, ממשיך באיתור ובפיתוח טכנולוגיות מתקדמות שיסייעו במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. במסגרת פעילות המרכז עוסקים הצוותים בהסבת טכנולוגיות שפותחו לצרכים צבאיים ליישומים אזרחיים.