הגרף ממשיך לטפס: משרד הבריאות ממשיך לעדכן את מניין החולים בישראל והוא עומד בשעה זאת על 2,693 חולים בקורונה שבהם 46 חולים במצב קשה. מספר החולים ממשיך להכפיל את עצמו כמעט כל שלושה ימים. העדכון האחרון מסכם עלייה של 324 חולים ביממה האחרונה. במשרד הבריאות לוחצים להטיל סגר מידי

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבין החולים, 46 בני אדם מאושפזים במצב קשה בבתי החולים וביניהם בת 95 שנמצאת בסורוקה. 67 במצב בינוני, וכל השאר סובלים מתסמינים קלים בלבד, או אובחנו ללא תסמינים. עד כה 8 חולים מתו מהמחלה בישראל, ולפחות 70 בני אדם החלימו.

בבתי החולים מאושפזים 413 חולים - 300 במצב קל, 67 בינוני ו-46 במצב קשה - ואילו באשפוז ביתי נמצאים 1,414. בבתי המלון שהוסבו למרכז אשפוז למבודדים שאובחנו כחולים נמצאים 370 ישראלים.

המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה
המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה"ל | צילום: דובר צה"ל

במשרד הבריאות רואים את הנתונים ובסוף השבוע צפויים להתחדש הדיונים עם ראש הממשלה ואנשי משרד האוצר. גורמי הרפואה לוחצים מאוד על נתניהו להטיל סגר מלא ונראה שהשאלה היא לא אם אלא מתי.

בכיר משרד הבריאות אומר הערב: "העקומה עולה מהר מדי ואנחנו דואגים מקצב העלייה בתחלואה והתמותה. אנחנו לא מבינים את גודל השעה ומפסידים זמן יקר. היה לנו מומנטום ואנחנו מתחילים להפסיד אותו. ככה מפסידים במלחמה – צריך סגר מידי ואגרסיבי".

ועדת הקורונה
ועדת הקורונה | צילום: דוברות הכנסת ועדינה ולמן

45 חיילי צה"ל אובחנו כחולים בקורונה, כולם במצב קל. רק חייל אחד החלים עד כה. מספר החיילים ששוהים בבידוד עומד היום על 4,156.

מנתונים של משרד הבריאות עולה כי למעלה מ-500 חולי קורונה בישראל נכנסו לבידוד עוד לפני שאובחנו וזאת בזכות פעילות האיתור הטכנולוגית של שב"כ. בדיון שהתקיים הבוקר בכנסת, עדכנה פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות כי ללא הסיוע הטכנולוגי של שב"כ לא ניתן היה להגיע ל-60% מהתושבים הנדרשים להיות בבידוד.