משבר הקורונה – שלב האשמות יוצא לדרך: בישראל סופרים למעלה מ-2,600 חולים בנגיף שמשתולל בעולם ובמשרד הבריאות מתחילים לחפש אשמים. בתחילת חודש פברואר השנה, כשכבר היה ברור שהנגיף – שרק התגלה בסין – עלול להתפשט בעולם ולהגיע לישראל, החלו ההגבלות. תחילה נאסר על כניסת תיירים מסין ושבועות ספורים מאוחר יותר כבר נאסרה התקהלות. על פי גורם במשרד הבריאות, על הממשלה היה להחמיר את ההנחיות מוקדם הרבה יותר והאשם בזה הוא לא אחר מאשר שר הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ניהול המשבר על ידי ליצמן מזכיר את מחדלי מלחמת לבנון השנייה", אמר גורם בכיר במשרד. "הפיצוץ שרואים עכשיו מגיע בעקבות הדחייה בהגבלות עד אחרי פורים בגלל ההתעקשות של ליצמן על קריאת המגילה".  

שר הבריאות יעקב ליצמן
שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: החדשות 12

אותו גורם האשים את שר הבריאות בקבלת החלטות מתוך שיקולים שיטיבו עם המגזר החרדי: "גם בנושא פתיחת בתי הכנסת והמקוואות בניגוד לעמדת ראשי המשרד". כזכור, ליצמן ביקש מראש הממשלה נתניהו להחריג את בתי הכנסת ולאפשר תפילות של עד 10 משתתפים. זאת בניגוד להנחיות החדשות לפיהן אין לצאת מהבית ואסור להתקהל.

"פעם אחר פעם הוא פועל בניגוד לאינטרס הציבורי ועמדת משרד הבריאות כדי לדאוג לאינטרסים של המגזר", מוסיף הגורם. "הוא פועל מתוך שיקולים פוליטיים ומונע על ידי האדמו"רים שלו".

שלושה רופאים בכירים נגד ליצמן: "שר הבריאות מסרב לסגור מקוואות במשבר הקורונה, זה נראה לך נורמלי?" - מגזין סוף השבוע