בעקבות תקלה טכנית, נאלץ אתמול מטוס מדגם בואינג 737 של חברת אל על, שעשה את דרכו לליסבון, לחזור על עקבותיו לאחר שעתיים של טיסה.

התקלה התרחשה במערכת דיחוס האוויר של המטוס. למערכת זו חשיבות רבה, היות והיא זו שאחראית לדחוס את האוויר הדל שנמצא מחוץ למטוס בגובה הרב בו הוא טס, לדאוג לאיזון הלחצים ובכך לאפשר לנוסעים לנשום חמצן בצורה רגילה. על הדיחוס אחראי שסתום שנמצא בזנב המטוס. על פי הנוסעים שהיו בטיסה, התקלה בדיחוס גרמה להם לחוש בסחרחורות וכאבי ראש שנבעו מחוסר בחמצן. 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

"מתחילת הטיסה המזגן לא פעל וגם מערכת האוורור. הרגשנו שאנחנו לא נושמים", משחזרת מאי שור, שהיתה על המטוס ל-mako. "אני לא מבינה איך בכלל המראנו. במטוס הייתה תחושה של פחד וחוסר אונים. אפילו אנשי הצוות טענו שלא חוו דבר כזה. הם ממש לא ידעו מה לענות לשאלות שלנו עד שהקברניט לקח החלטה לחזור לארץ. זה תחושה מפחידה שאין אוויר לנשימה".

 

"לאחר ההחלטה לנחות, הטייס עשה סיבובים במשך שעה וחצי כדי להיפטר מדלק עודף", מתארת מ', נוסעת נוספת שהיתה על המטוס. "זה היה אחד הימים הכי מזוויעים שהיו לי בחיים. סיוט של ממש".

"רק כשיצאתי החוצה מהמטוס הצלחתי לנשום אוויר ואז הבנתי עד כמה המצב שלנו בטיסה היה קיצוני", מספרת מאי. "חילקו לנו סנדוויצ'ים אבל עדיין הרגשתי התקף טראומה. זה הסיוט הכי גדול שהיה לי בחיים. אחרי שעתיים של המתנה עלינו על טיסה חלופית לליסבון והפיצוי של אל על לאירוע היה שימוש חינם בווי פי במטוס". 

מחברת אל על נמסר: "בשל תקלה טכנית במערכת מיזוג האוויר, טיסת אל על לליסבון חזרה לנחיתה רגילה בתל אביב. הנוסעים הועברו למטוס חלופי והטיסה יצאה ליעדה בהקדם האפשרי ואל על עשתה כל שביכולתה על מנת שהטיסה תהיה נוחה ביותר. אנו מתנצלים על אי הנעימות שנגרמה ללקוחותינו."