בית משפט השלום בירושלים הרשיע הבוקר את שולה זקן במרמה, בפרשת רשות המסים. זקן הואשמה בעבירות של מרמה והפרת אמונים, בטענה כי ביצעה פעולות שונות במטרה להשפיע על מינויים בתוך רשות המסים. השופט כתב בהחלטתו: "לא מצאתי בדברי הסנגורים של זקן דברים שיכולים להגן עליה".

עם הגעתה לאולם הדיון בבית המשפט, אמרה זקן: "אני אישה מאמינה, יש לי אמונה בקדוש ברוך הוא, ואני מאמינה בבית המשפט". לאחר ההרשעה אמרה זקן: "אין לי שום תחושה, נלמד את החומר ונגיב בהתאם".

"אנחנו מאוכזבים מהכרעת הדין, קיווינו וציפינו להכרעת דין אחרת", אמר מיד אחרי הדיון עו"ד מיכה פטמן, סנגורה של שולה זקן. "צריך לכבד את החלטת בית המשפט, וכך אנחנו עושים. יחד עם זאת, אנחנו לא משלימים עמה ונתמודד איתה. נלמד את הכרעת הדין ובהתאם לזה נשקול את צעדינו".

ניסתה לקדם אינטרסים של אחיה

ראשיתה של הפרשה - לפני שבע שנים. מכתב האישום נגדה עולה כי בתקופה בה כיהן אהוד אולמרט כשר אוצר, לא אפשרה לראש הרשות באותה תקופה ג'קי מצא לפגוש אותו כדי למנוע מינויים ברשות המסים. זאת, על מנת לאפשר לקדם אינטרסים של אחיה, יורם קארשי.

משפטה של זקן, שהופרד ממשפטם של יתר הנאשמים בפרשה - הוא האחרון שהסתיים. מצא נידון לשנת מאסר לאחר שהורשע בהפרת אמונים וסיוע במתן שוחד. קארשי נידון לשנת מאסר בגין מתן שוחד.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק