האם רוצחו של דרק רוט הפך לסוחר סמים בינלאומי? משטרת ארגנטינה שלכדה לפני יומיים את הרוצח הנמלט משה בן-איבגי, חושדת כי הוא היה מעורב ברשת בינלאומית של סחר בהרואין.

עיתון "ישראל היום" מדווח כי נבדק החשד לפיו בן-איבגי והישראלי הנוסף שנעצר עימו בארגנטינה, ניהלו קשרים עם סוחרי סמים ישראלים הפועלים גם הם בשטח המדינה. על פי החשד תכננו השניים להבריח סמים נוזליים בבקבוקי יין.

לטענת המשטרה המקומית, בן-איבגי וחברו לנו ביחד במלון "מורדן הוטל" בעיר מנדוסה, שם נמצאו 250 גרם של מריחואנה ותכתובות חשודות. עוד עולה מהחקירה כי חברו של בן-איבגי עבד ביקב וככל הנראה כך תכנן לבצע את מבצע הברחת הסמים.

משרד המשפטים: נעשה הכל להחזירו

משטרת ארגנטינה לפני יומיים שני עבריינים ישראלים. בהודעה שמסרה משטרת ישראל נאמר, כי אחד מהם הוא העבריין הנמלט משה בן איבגי, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט. בן איבגי נמלט מישראל בשנת 2004 באחת מחופשותיו מהכלא.

בן איבגי נודע ביכולת שלו להתל בפרקליטות פעם אחר פעם כשהוא המשיך להימלט מהחוק. בחודש יוני בשנה שעברה נודע למשרד המשפטים כי בן אבגי, שרצח את רוט כשהיה בן 14 בלבד, נמלט מארגנטינה למקום לא ידוע. גורמים בכירים במשטרת ישראל אמרו אז: יש לנו אינדיקציות ברורות באשר למדינה אליה נמלט בן איבגי.

"פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל עשו, וימשיכו לעשות, כל מאמץ אפשרי בפרשה זו על מנת להביא לכך שבן איבגי יוחזר לישראל וירצה את עונשי המאסר שהוטלו עליו", אמרו בתגובה משרד המשפטים. "לשם כך שכרה מדינת ישראל את שירותיו של עורך דין מהשורה הראשונה בארגנטינה על מנת שייצג אותה, יחד עם הרשויות הארגנטינאיות, בהליכי ההסגרה בארגנטינה".

לפני שנה נדמה היה כי הליכי הסגרתו של בן איבגי הגיעו אל הישורת האחרונה, לאחר שבית המשפט העליון בארגנטינה סיים לדון בערעורו ובערעורן של הרשויות בארגנטינה ושל מדינת ישראל בגין הסגרה על עבירת השוד שביצע במהלך חופשה מהכלא בישראל. ארגנטינה מסרבת להסגיר את בן איבגי בעוון הרצח שביצע, משום שהוא היה קטין בעת ביצוע העבירה החמורה.

"הזהרנו את הרשויות בארגנטינה"

בישראל הבהירו מספר פעמים לרשויות בארגנטינה כי בן איבגי הינו אדם מסוכן ביותר, שקיים לגביו חשש ממשי מפני הימלטות. "לצערנו הרב, הרשויות שם החליטו על שחרורו בערבות, על אף שהרשויות בישראל הבהירו חזור והבהר כי הן סבורות שעליו להישאר במעצר", נמסר ממשרד המשפטים. "הרשויות בישראל תמשכנה לעשות כל מאמץ להביא להחזרתו של בן איבגי לישראל מכל מקום בו יימצא עד למיצוי הדין עימו".

בינואר 1994 נרצח נהג המונית דרק רוט בירי אקדח, שעה שהסיע את בן איבגי וחברו ארבל אלוני - אז שני נערים בני 14 מהרצליה. השניים הורשעו ונידונו ל-16 שנות מאסר, לאחר שלא הסכימו לומר מי לחץ על ההדק. בן איבגי נמלט מהכלא בשנת 2004 במהלך אחת מחופשותיו. מאז סירבה ארגנטינה להסגירו לישראל.

הווידאופדיה: רצח נהג המונית דרט רוט