מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הגיע היום לכלא מעשיהו בליווי השר אלי ישי ומועצת חכמי התורה, כדי לבקר את השר לשעבר שלמה בניזרי, שנידון למאסר של ארבע וחצי שנים. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, הרב הגיע למקום כדי לחזק את בניזרי ולדרוש בשלומו. בשב"ס נעתרו לבקשה שהגישה ש"ס, והרב הגיע לבית הכלא כאחד האדם, ללא אבטחה יוצאת דופן.

"אבא בסדר והוא מרגיש טוב מאוד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט נתנאל, בנו של בניזרי. "כשאני שואל אותו 'מה שלומך?' הוא עונה 'גן עדן'. זה כמובן מאוד קשה, ולא גן עדן בכל המשמעויות, אבל זו מציאות שצריך לחיות איתה ולהתמודד איתה כי אין מה לעשות".

נתנאל סיפר כי שב"ס אישר למשפחה לבקר מחר את האב לפני ראש השנה, אבל הגבילו את הביקור רק לכמה מהם. "לא אישרו לכל הילדים לבוא לביקור וזה מאוד כואב לי", הוא אומר. "רצינו לראות אבא לפני ראש השנה ורק לאחל לו שנה טובה, חבל מאוד שמתנהגים ככה".

בתשובה לשאלה כיצד הוא חש נוכח העובדה כי בראש השנה אביו לא יישב בראש שולחן החג אמר נתנאל: "אני מעדיף לא לחשוב על זה כי זה קשה מידי. בנוסף לעשייתו בציבורית, מדובר באבא שנתן לנו הכל בחיים ותמיד תמך בנו וזה מאוד קשה. כולנו מרגישים בסדר, אבל יש כאב בלב אבא, במיוחד בשבתות ובחגים וזה בהחלט לא קל".

 עשרות ליוו את בניזרי בכניסה לכלא

השר לשעבר שלמה בניזרי נכנס לארבע שנות מאסר בכלא מעשיהו, בעוד באותו היום שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון נכנס מעט אחריו לחמש וחצי שנות מאסר בכלא חרמון.

בניזרי, שהתקשה להסתיר את מצב רוחו הירוד, ניסה לתאר את תחושתו זמן קצר לפני שהוא נכנס מאחורי סורג ובריח. "אני מרגיש כמו אדם שנשלח לגלות על לא עוול בכפו", הסביר השר לשעבר מחוץ לביתו בירושלים. בניזרי סיפר כי בניו לא ילוו אותו ברגעים הקשים בדרך אל הכלא. "הילדים שלי לא יראו את אבא שלהם נכנס לכלא", נימק.

"אני אשתדל להתגבר על כאבי האישי, אבל כאבם (של הקרובים לי) כל כך גדול ", אמר בניזרי דקות ספורות לפני שנכנס בשערי הכלא. "זה לא דמעות רק שלהם זה דמעות של אלפים ורבים בעם ישראל שנפרדתי מהם בשבועות האחרונים. הענישו אותם, לא אותי. אני אמצא לי את הפינה שלי, אני אוכל ללמוד".

בניזרי חזר והדגיש שאינו מסכים עם גזר הדין. לשאלה האם הוא מבין מדוע הוא נכנס הבוקר לכלא השיב השר לשעבר "מי שרוצה - שינסה להבין, אני מצדי הבאתי את נימוקי בבית המשפט, שנעשה לי עוול משפטי".

נכנסים לכלא: סיקור מיוחד

איך הגיב בניזרי לעונשו של הירשזון?

דרעי חוגג קאמבק - בניזרי נפרד מהחברים

רגע לפני העונש, החזיר הירשזון כסף

בניזרי: "אני מספיק חזק להתמודד"

בניזרי השווה את עצמו לדודו טופז

מיוחד: חתונת בתו של שלמה בניזרי