לפני כשנתיים הוא רצח את אביו ביריות אקדח, והערב אנו מביאים את תמונות שחזור הרצח שביצע אברהם אביאור בן ה-23. בשחזור המצרר מתאר אברהם צעד אחר צעד, כיצד תכנן והוציא לפועל את הרצח ואת העלמת הראיות שאחריו.

"עמדתי בכניסה ראיתי שאבא ירד, יריתי, הוא נפל על השפיץ הזה", נראה אביאור מספר לחוקר המשטרה, ימים ספורים לאחר הרצח הנורא. "הסתכלת עליו?", הוא נשאל, "פחות או יותר. יריתי כדורים", הוא משיב.

החוקר מנסה להבין האם אביאור תכנן את הרצח ושואל, "התעכבת באיזשהו מקום?", משיב הצעיר: "התעכבתי בשדרה, היה לי חשוב שלא יראו. הטענתי את הנשק ואז ירדתי לכיוון למטה. אבא ירד לכיוון האוטו, אמרתי שאני בשירותים, שלחתי לו הודעה שיעלה".

לאחר שהאב עלה לראות מה קורה עם בנו, ירה בו הבן שישה כדורים. "הוא נפל לרצפה. לקחתי, העליתי את הנשק לכספת, פרקתי את המחסנית והלכתי לכיוון העבודה. זרקתי כאן בשורה הראשונה את המחסנית ונסעתי לכיוון העבודה".

בסרטון השחזור נראה החוקר שואל: "תכננת שאבא שלך ימות?". הבן עונה בבלבול, "לא במילים כאלה, תכננתי ש... ש... תכננתי שלא יקרה לו משהו חמור או משהו. אין לי תשובה".

לאחר שנתיים, נגזר על הבן מאסר עולם

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר לפני כחודשיים וחצי מאסר עולם על אביאור, שהורשע ברצח אביו, רפי אביאור. היחסים העכורים בין הנאשם לאביו, שחשד כי בנו עבר עבירות רכוש שונות והשתמש בסמים, הגיעו לסופם הטרגי במאי 2008, אז הוציא הצעיר אקדח מהכספת בבית המשפחה שבשכונת גילה בירושלים וירה באביו למוות.

סניגוריו של אביאור טענו כי לנאשם בעיות פסיכיאטריות קשות, ועל כן יש להקל בעונשו, אך בית המשפט המחוזי בירושלים גזר מאסר עולם על הצעיר. בגזר הדין הנחרץ נכתב כי "יידע כל תושב מדינת ישראל, כי בן הרוצח את אביו עונשו מאסר עולם... יידע הנאשם עצמו כי עונש זה משקף את עמדת החברה ביחס לכך שהוא, שקיבל חיים מאביו, רצח את אביו".

בפרקליטות מחוז ירושלים היו מרוצים מהחלטת בית המשפט. עו"ד ירון מינטקביץ' אמר לאחר מתן גזר הדין כי "בית המשפט קבע היום כי משימת ההגנה לשכנע את בית המשפט בכך שהנאשם רצח את אביו בשל הפרעה נפשית חמורה שהוא סובל ממנה הם בגדר ניסיונות סרק".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק