שלוש שנות מאסר בפועל וקנס כספי על סך 150 אלף שקלים נגזרו היום על יוסי מלאך בבית המשפט המחוזי בירושלים. מלאך, שהשליך את החזיז שקטע שתי אצבעות מידו של המאבטח יואב גליצנשטיין באולם מלחה לפני כ-10 חודשים, הודה והורשע במסגרת עסקת טיעון. 

משחק הכדורסל שבו נזרק החזיז היה בין הפועל חולון להפועל ירושלים. המשחק הופסק דקה ו-24 שניות לפני הסיום, לאחר שהחזיז הושלך מהיציע לעבר הספסל של הפועל חולון. המאבטח גליצנשטיין הרים את החזיז בידו ואז הוא התפוצץ וגרם לקטיעת שתיים מאצבעותיו. 

יוסי מלאך, גנן בן 20 מרמת גן, נעצר בנובמבר 2007 בחשד שהוא השליך את החזיז שפצע את המאבטח. בחקירתו במשטרה הודה מלאך בחשדות נגדו, אך כאשר הובא לבית המשפט הוא הכחיש לחלוטין את המיוחס לו. לתקשורת אמר מלאך כי הוא אוהד של קבוצת בית"ר ירושלים בכדורגל וכי הוא איש הימין הקיצוני. 

גליצנשטיין נפצע באורח בינוני, אך המנתחים הצליחו להחזיר את זרימת הדם לאצבעות שהתרסקו ולכלי הדם שנפגעו ולהציל חלק מאצבעותיו. "הפועל ירושלים מגנה כל סוג של אלימות במגרשי הכדורסל", אמרו היום בקבוצת הפועל ירושלים. "העונש לא יחזיר את מצבו של יואב לקדמותו. הפועל מחזקת את יואב ומשפחתו ומקווה שמקרה דומה לא יחזור על עצמו במגרשי הכדורסל".