כתב אישום חמור הוגש היום (ה') לבית משפט השלום בבאר שבע נגד תושב דימונה, בגין תקיפה אכזרית של עובדת חברת עמידר. מכתב האישום עולה כי הנאשם חנק והכה את העובדת במשך דקות ארוכות וגרם לה לחבלות. סעיפי האישום המיוחסים לו הם תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ואיומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים הגיעה לדירת עמידר בדימונה עובדת החברה על מנת להסדיר את חובו של הדייר. היא תיאמה את הגעתה מראש וסיכמה עם הדייר שתמסור לו שובר תשלומים בגובה החוב לעמידר - 1,500 שקלים. כשנכנסה לדירה הוביל אותה הדייר למקלחת, כביכול כדי להראות לה פגמים שיש לתקן, ושם זינק עליה.

על פי כתב האישום, הנאשם הפיל את המתלוננת על הרצפה, סתם את פיה, הניח על פניה כרית ושמיכה וחנק אותה באמצעותן. "הנאשם הטיח את ראשה של המתלוננת על רצפת הבית מספר פעמים, דרש ממנה לשתוק והכניס את אצבעותיו לתוך פיה", נכתב בכתב האישום. "המתלוננת התחננה אליו שיניח לה והחלה לבכות, אך הנאשם התעלם מבקשותיה והמשיך לתקוף אותה במשך דקות ארוכות, במכות ובאגרופים ובראשה ובגופה". לבסוף הניח לה, רק אחרי שאילץ אותה להבטיח לו כי לא תגיש נגדו תלונה במשטרה.

לבסוף עמידר תיקנה את הצנרת. ארכיון
עובדי עמידר השביתו הפעילות | צילום: חדשות 2

"לא יודעת איך יצאתי חיה"

"הוא אמר לי 'אל תדברי, אל תצעקי, שתקי', שם עליי כרית וניסה לחנוק אותי עם הכרית", סיפרה העובדת בראיון לחדשות 2. "הוא לקח שמיכה, כיסה אותי עם השמיכה וחנק אותי, ואני נלחמתי לנשום".

"אני מתחננת לפניך, יש לי בנות ויש לי נכדים. מה עשיתי לך? למה אתה עושה לי את זה? אני מתחננת לפניך", אמרה העובדת לדייר, שציווה עליה לשתוק וסתם לה את הפה. "זה ניסיון לרצח, הוא ניסה לרצוח אותי. אני לא יודעת איך יצאתי משם חיה", סיפרה העובדת. העובדת פונתה לבית החולים עם חבלות בכל חלקי גופה ונזקקה לאשפוז. התוקף נמלט והסגיר את עצמו למשטרה. עד כה לא מסר מה היה המניע לתקיפה.

בעקבות התקיפה שלח ועד עובדי חברת עמידר מכתב למנכ"ל החברה, בו נכתב: "גלי המחאה החברתית, מצוקת הדיור הנוראית, הבחירות לרשויות המקומיות וחוסר האונים של הפונים גרמו לעלייה משמעותית באיומים על העובדים. רק חסר הגפרור שיצית את הלהבה כולה".