תוקף סדרתי שפצע ארבעה אנשים בארבעה מקרי שוד אלימים במיוחד תוך חודשיים, נידון לשלם פיצויים לקורבנותיו - וזאת מבלי שיישב יום אחד בכלא. שמו של העבריין בר המזל הוא ספרטק שוניה, בן 28 מחדרה, שאף תועד באחד ממקרי השוד האלימים שביצע, כשהוא מטיח בקבוקי שמפניה בראשו של מוכר בחנות.

בהחלטתו קבע השופט שלמרות שהאיש, המיוצג על ידי עורך הדין אבי כהן מהסנגוריה הציבורית, ריצה בעבר שלוש שנות מאסר בגין עבירות אלימות וסמים דומות, ולמרות שנקט באלימות חמורה כלפי קורבנותיו - בין היתר באמצעות מוט ברזל שהטיח בהם - ההליך השיקומי שבו החל קודם לתשלום חובו לחברה.

בגזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כתב השופט עודד מודריק כי "לא מעט היססתי בעניין העונש הראוי. אכן הנזקים שנגרמו אינם מבוטלים והנאשם היה כ'פגע רע' לכל סביבותיו, אלא שנראה שלעת הזאת מצוי הנאשם במציאות חדשה. הוא בן 28 ודומה שפתח פרק שונה בחייו".

בכתב האישום שהוגש נגדו תוארו מעשי השוד החמורים, שבמהלכם שדד קופאים בחנויות שונות באזור המרכז לאחר שהכה אותם במוט ברזל ובקבוקי זכוכית, כשהוא גורם חבלות קשות לקורבנותיו שהצריכו טיפול רפואי בבתי החולים.

אחד הקורבנות: "לא חזרתי לעצמי מבחינה נפשית וגופנית"

אחד מהם תיאר בבית המשפט את הליך השיקום. "הייתי בבית בחופשת מחלה במשך שלושה חודשים ועד היום לא חזרתי למצבי הקודם, הן מבחינה נפשית והן מבחינה גופנית. מבחינה נפשית אני סובל מחרדות קשות ומבחינה גופנית אני סובל מכאבי ראש חוזרים ונשנים".

באחד הדיונים הביע העבריין, צער על מעשיו ואמר "התנהגתי כמו חיה, מה שעניין אותי זה הסמים. לצערי אני לא יכול לשנות מה שעשיתי, אני יכול לשנות את חיי".

לאחר התלבטות, קבע השופט כי ספרטק יהיה במעקב של שירות המבחן למשך שלוש שנים מיום העבירה, וישלם 1,500 שקלים פיצוי לכל אחד מקורבנותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק