ההמשטרה התירה היום לפרסם כי לפני מספר שבועות עצרה היחידה המרכזית של מרחב לכיש כנופיה מאורגנת של מבצעי שודים אלימים, שפעלה בכל רחבי הארץ. במשטרה זכתה הפרשה לכינוי "שודדים ללא רחמים". הבוקר הוגשו כתבי אישום נגד 12 חברי הכנופייה.

לאחר פעילות גלויה וסמויה של חוקרי הימ"ר, בפיקודו של סנ"צ שמעון פורטל, נאספו ראיות כנגד 12 חשודים הקושרות אותם ל-24 אירועי שוד אלימים. מהמשטרה נמסר כי הכנופיה המאורגנת ביצעה שודים אלימים ואכזריים כנגד בעלי עסקים וזקנים שהתגוררו בגפם, בכל רחבי הארץ.

"החוליות האלימות לא בחלו להשתמש בכל האמצעים על מנת להוציא לפועל את זממם ובאלימות קשה", נמסר. "בחלק מהמקרים נותרו צלקות נפשיות על חלק מהנפגעים, עד היום". במשטרה נתנו כדוגמה מקרה אחד, בו היה מעורב גם יצחק דרורי - מי שמכונה "המוח". 4 מחברי הכנופיה שדדו באלימות קשה תושב ירושלים, ואת הכספת שאיתרו בביתו הביאו לדרורי.

עד מדינה חשף את דרכי הפעולה

בארגון חברים כ-12 חשודים, "כאשר לכל אחד מהם תפקיד ברור, חלקם הגדול לא מכיר את כלל חברי הכנופיה", כך לפי המשטרה. בראשה של הכנופיה שנעצרה עומדים שני עבריינים, אשר לא מזמן שוחררו מהכלא: אבדייב אזר, בן 22, ואילקנייב רוסלן, בן 30, תושבי שדרות, אשר חברו לדרורי, "המח", שפעל בכנופיה כיועץ על ומודיע.

אחד השותפים לביצוע העבירות הציע לשמש עד מדינה וחשף בפני חוקרי היחידה המרכזית את אופן ביצוע העבירות ודרכי הפעולה של הכנופיה. מפקד מרחב לכיש, נצ"מ אלון לבבי, אמר כי "פעם אחר פעם מוכיחה היחידה המרכזית כי הלחימה בפשיעה חוצת גבולות, נחישות והתמדה בביצוע המשימה תביא בהכרח לפענוח אירועים חמורים אלה, הגשת כתבי אישום והעמדתם לדין של מבצעי עבירות".

ליצחק דרורי, "המוח", היסטוריה ארוכה של פשע: הוא זכה לכינוי יוצא הדופן בעקבות ספר שכתב בכלא, שזו כותרתו. ב-1976 תכנן את שוד מפעלי "תכשיטי צרף", בו נשדדו עשרות קילוגרמים של זהב ותכשיטים.

ב-1985 תכנן את הפריצה לסניף הראשי של בנק הפועלים בירושלים. השלל מהפריצה המתוחכמת מוערך בכמיליון דולרים וחצי. דרורי נתפס ושוחרר בזכות אליבי, אך הופלל ונידון ל-7 שנות מאסר.

ב-22 בדצמבר 2007, נעצר דרורי בחשד לפריצה לחנות יודאיקה. כעת הוא ממתין לתחילת משפטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק