נאנסה בחוף הים. אילוסטרציה
נאנסה בחוף הים. אילוסטרציה | צילום: גלעד שלמור

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום שבע שנות מאסר בפועל במסגרת הסדר טיעון על אחמד חמאמרה, בן 21 תושב כפר סמוך לחברון, בשל אינוס בנסיבות מחמירות ושהייה בלתי חוקית בישראל - זאת לאחר שאנס אישה בחוף הים בבת ים בשנה שעברה. מכתב האישום הושמט סעיף של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות. בנוסף, נקבע כי על חמאמרה לפצות את הנאנסת בסכום של 40 אלף שקלים.

האונס אירע במאי 2011, בצהרי היום. האישה, יהודיה בת 37, השתזפה בחוף הים בגבול הערים בת ים ויפו. אז ניגש אליה חמאמרה והתיישב על המגבת שעליה שכבה, והחל להטרידה באמירות מיניות בוטות.

לאחר שהזהירה אותו שתתקשר למשטרה, התרחק מהמקום אך שב כעבור זמן קצר. האישה קיימה את האיום והתקשרה למוקד 100, אך הוא הדף אותה לחול והשיחה נותקה. הוא שכב עליה, הצמיד שבר בקבוק זכוכית לפניה ונישק אותה בחוזקה.

"ביקור בחוף הים מעורר באישה טראומה"

כאשר זעקה לעזרה, איים עליה שאם לא תשתוק - יהרוג אותה. הנאנסת ניסתה לשכנע אותו שלא לפגוע בה, אך הוא דרש כי תבצע בו מין אוראלי. בשלב זה התקשרה מוקדנית המשטרה לטלפון של המתלוננת וזו זעקה באוזניה כי חמאמרה אונס אותה. בתגובה, הוא דחף אותה והשיחה נותקה.

לאחר מכן הסיר את חזיית בגד הים שלבשה ואנס אותה. רק לאחר שנחלצו שני עוברי אורח לעזרתה של האישה, נמלט לבסוף חמאמרה מהמקום כשהוא מותיר את האישה חבולה ובוכייה.

בגזר הדין מתואר כי "מאז המקרה ביקור בחוף הים מעורר באישה טראומה, היא דרוכה וחשה אי נוחות ולחץ. את חייה מלווה פחד תמידי מ'סכנת חיים', כלשונה והיא נוהגת לבדוק שוב ושוב אם עוקבים אחריה. מתיאורה עולה כי תפיסתה כאישה נפגעה וכי היא חווה קהות רגשית ואובדן שמחת חיים".

"עבירות מין מבוצעות, ככלל, בהסתר ובמחשכים", כתבו השופטים. "לא כך בענייננו. בתעוזתו, ביצע הנאשם את מעשיו במתלוננת בצהרי יום, בחוף ים ציבורי בו מבלים מתרחצים וחולפים עוברי אורח כדרך קבע... לנאשם ניתנה שהות להרהר במעשיו ולחזור בו מכוונתו זו כאשר המתלוננת הזהירה אותו לראשונה שתדווח על הטרדותיו למשטרה, אולם הנאשם לא שעה להזהרותיה, ולא נרתע מהתערבות אפשרית של גורמי אכיפת החוק אף ששהה במדינת ישראל שלא כחוק וגם לאחר שהמתלוננת דיווחה בשעת אמת למוקד 100 על האונס. נראה כי הנאשם היה כרוך כל כולו במעשה העבירה וברצונו להגיע לסיפוקו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק