לאחר 11 שנות מאסר, אתי אלון צפויה להשתחרר בקרוב מהכלא. בית המשפט אמנם גזר עליה 17 שנים מאחורי סורג ובריח, בעקבות הרשעתה בגניבת יותר מרבע מיליארד שקלים מהבנק למסחר, אבל בחודש הבא היא תעלה לדיון בוועדת השחרורים ולאור חוות הדעת החיוביות לגבי שיקומה היא עשויה לשוב לביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוות הדעת של שירות בתי הסוהר על אלון מצוינות. בשנים האחרונות היא התחילה לעבוד מחוץ לבית הסוהר במפעל וילונות, ואם הכל ילך כפי שהיא מקווה, היא תחזור בחודש הבא לחיים נורמליים.

הורשעה בגניבת יותר מרבע מליון שקלים

בחודש אפריל 2002 הפתיעה את המשטרה אתי אלון כשהודתה במעילת הענק בבנק למסחר. אלון, שהייתה סגנית מנהל בבנק, תיארה בפני השוטרים כיצד גנבה במשך חמש שנים כ-250 מיליוני שקל ממאות חשבונות בנק.

אלון הורשעה בגניבת יותר מרבע מיליארד שקלים ונידונה ל-17 שנות מאסר. בנוסף נגזר עליה קנס של חמישה מיליון שקלים. את הכספים שגנבה העבירה אלון לאחיה עופר מקסימוב, מהמר כפייתי שהפסיד סכומי עתק בבתי קזינו. מקסימוב הפעיל לחץ על אחותו, וטען בפניה כי אם לא ישלם את חובותיו, עלולים להרוג אותו.

במסגרת חקירת המעילה נעצרו גם בכירים בשוק האפור, בחשד שקיבלו את כספי המעילה ממקסימוב. כשהתפוצצה הפרשה, ברח מקסימוב לרומניה, שם נעלם. רק לאחר 20 ימים הוא אותר במבצע משותף של המשטרה הרומנית ומשטרת ישראל, והובא לארץ.