ביים תאונה, רצח ונמלט - והכל כדי לחמוק מתשלום חוב: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (ה') כתב אישום נגד ארז שמיל, תושב העיר בן 40, בגין רצח חלפן הכספים מאיר לוי, שגופתו נמצאה לפני כשבועיים בשדה נטוש בעיר חולון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מכתב האישום עולה כי שמיל, שהיה בקשרים חברתיים ועסקיים עם לוי, היה חייב לו סכום של 300 אלף שקלים, וכי בשל רצונו להתחמק מהחזר החוב - רצח אותו.

כתב האישום מגולל את רצף האירועים שהוביל לרצח, כפי שעלו מחקירת התיק בידי מרחב איילון של המשטרה: ב-13 במרס, היום שבו שמיל היה אמור להשיב את חובו ללוי, הם יצאו יחדיו ממשרד בבית העלמין בחולון כשהם שרויים בגילופין - ונסעו יחדיו במכונית.

שמיל, שהחזיק בכליו אקדח שלא כדין, החליט לנצל את הסיטואציה כדי לירות בלוי למוות. בשלב מסוים במהלך הנסיעה תפס שמיל את עמדת הנהג, על מנת להוביל את לוי למקום שבו יממש את כוונת הרצח. סמוך לשעה 1:05 הוא התנגש במכוון בחומת בניין בבת ים.

כתוצאה מהתאונה שאותה תכנן מראש שמיל, ניזוק הרכב במידה משמעותית - והשניים נפגעו. אז, הוא הסיע את לוי ברכב אל שדה פתוח ונטוש מאדם סמוך לתחנת הדלק "היובל" בחולון, שם ירה בראשו קליע אחד שהביא למותו. לאחר המעשה, נטל שמיל מגופתו של לוי שעון מסוג רולקס, טבעת ומכשיר טלפון נייד, במטרה ליצור מצג שווא, כאילו נשדד באקראי ונורה למוות על ידי השודד.

מאיר לוי ז
מאיר לוי ז"ל | צילום: דוברות משטרת ישראל

לא תאונת דרכים או שוד, אלא רצח

לאחר מכן, נמלט שמיל מהמקום במכונית של לוי ונסע לכיוון יפו, שם נתקע הרכב ברחוב נס הגויים. כתוצאה מכך, הוא נטש את הרכב - וברח. לוי נעדר מספר ימים ובמשטרת תל אביב הקימו חפ"ק. צוותים שסרקו וחיפשו אחריו חשבו תחילה כי הוא היה מעורב בתאונת דרכים כי רכבו נמצא ברחוב שבו הושאר ועליו סימני תאונת דרכים.

לאחר היעלמותו של לוי, תשאלו חוקרי מרחב איילון את בני משפחתו וחבריו ובהם גם שמיל. ככל שהתקדמה החקירה בראשותו של רב פקד עדי ברקוביץ', התקבל בידי החוקרים ממצא שבגינו הבינו שהגרסה שמסר להם שמיל לא מתיישבת עם הממצאים האחרים. הם זימנו אותו לחקירה, שבה לא הצליח להסביר את הסתירות בגרסתו והחליטו לעצרו. יומיים לאחר מכן, גופתו של לוי נמצאה בחולות בדרום חולון, כשהוא ירוי בפלג גופו העליון.

בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה שמיל מגיע במכונית ההונדה של לוי ליפו, שם כאמור נתקעה. תחילה הוא נראה מנסה לדחוף אותה מעט, וכשהבין שלא תיסע יותר, הוא עבר לצדו השני של הכביש ונמלט מהמקום ברגל.

עו"ד תמיד סננס, המייצג את שמיל, מסר לחדשות 2 Online כי מרשו מכחיש את המיוחס לו.