מקורבי מעוז:
דניאל מעוז. נמצא דובר אמת בפוליגרף | צילום: חדשות 2

דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נח ונורית ז"ל בניסיון להשתלט על נכסיהם, ערך בשבוע שעבר בדיקת פוליגרף בין כתלי הכלא. מקורביו של מעוז אמרו היום לחדשות 2: "דניאל נשאל אם דקר את הוריו, השיב בשלילה - ונמצא דובר אמת". עם זאת, יש להדגיש כי בהליך הפלילי בישראל לא מוכרים ממצאי הפוליגרף כראייה קבילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המשפט מעוז שינה את הגרסה שמסר בחקירתו במשטרה וטען, בהסתמך על הזהות בין הדנ"א שלו לבין זה של אחיו התאום - ניר, כי האחרון הוא שרצח את הוריהם.

במהלך המשפט - ורק אחרי שנודע לו כי הדנ"א שלו ושל אחיו התאום זהים - שינה דניאל מעוז את גרסתו וטען כי ניר הוא שרצח את הוריו לנגד עיניו. כשנשאל במהלך הדיונים מדוע מסר את גרסה זו רק במהלך המשפט ולא בחקירה, השיב כי ניר ידע על היותו פדופיל והסביר כי חשש שיספר על כך.

במהלך המשפט: תפנית חדה בגרסה ו"מכתב אנונימי" מטעם מעוז

נוח ונורית מעוז - נרצחו בביתם בירושלים
נח ונורית מעוז ז"ל | צילום: חדשות 2

במהלך הדיונים בתיק נעצרו מעוז ואדם נוסף בחשד שזייפו מכתב אנונימי ששוגר לבית המשפט, שבו דיווח עד ראייה אנונימי כי ראה את ניר מעוז - ולא את דניאל - יוצא מזירת הרצח. המשפט נגד דניאל מעוז הסתיים. הרכז השופטים בבית המשפט המחוזי בירושלים הודיע לאחרונה כי הכרעת הדין תינתן בראשית מרס.

סנגורו של מעוז מטעם הסנגוריה הציבורית, עורך הדין דוד ברהום, אמר כי "הוא עבר את בדיקת הפוליגרף בעקבות החלטת שהוא קיבל באופן עצמאי. כידוע, ראיית פוליגרף איננה קבילה בהליך הפלילי ולכן ההגנה לא תסתמך עליה. אסור לנו גם להציגה בבית המשפט. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מסימני השאלה שמעוררת חוות הדעת".

אחיו ואחותו של מעוז
אחיו של מעוז בבית המשפט | צילום: חדשות 2

משב"ס נמסר בתגובה על הידיעה כי "שירות בתי הסוהר אינו מתערב בקווי הגנת העצורים ונאשמים ופועל על פי הדין".

במרכז נגה לנפגעי עבירה מסרו בתגובה: "בדיקות פוליגרף אינן קבילות בהליכים פלילים - ולא במקרה. אנו ממתינים להכרעת בית המשפט בעניין".