הרחפן עובר "מעל ראשי החוגגים" (צילום: חדשות 2)
דקירות בגב ובחזה. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

ירח דבש מר: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ג') 30 חודשי מאסר בפועל על צעיר תושב הצפון שתקף זוג שהיה בדרכו הביתה מירח דבש. על פי עובדות כתב האישום בו הורשע הצעיר, בחודש אוקטובר 2012, בהיותו קטין, הוא דקר את החתן הטרי בגבו ובחזהו על רקע סכסוך בכביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביו של הנשוי הטרי הסיע אותו ואת רעייתו לביתם מירח הדבש. בפסק הדין נכתב כי "הנאשם נהג מאחורי הרכב של הזוג הטרי בדרך נמהרת ורשלנית, עשה תנועות מאיימות כלפי יושבי הרכב, קילל אותם והתנהג באופן פרוע". נהג הרכב בו נסע הזוג ששב מירח הדבש ניסה להתרחק מהנאשם שנהג בפרעות, אך בסמוך לעיר טמרה נעצרו הרכבים בסמוך זה לזה בשל פקק תנועה.

"הנאשם יצא מרכבו וצעד לעבר הרכב", תואר בפסיקה, "החתן יצא לקראתו והנאשם שלף סכין ודקר אותו שתי דקירות בגב ובבית החזה". אדם נוסף שניסה לגונן על החתן נדקר אף הוא על ידי הנאשם בידו.

דקירותיו של הנאשם גרמו לחתן הטרי לדימום מסיבי בגינו אושפז למשך שבוע בבית החולים רמב"ם בחיפה. במהלך האישפוז נאלץ הרופאים לכרות את הטחול של הנדקר ולבצע ניתוח בסרעפתו שנפצעה. 

צפו בסיפורים המעניינים של 30.9 לאורך השנים (צילום: AP)
הטחול נפגע והוצא בניתוח. ארכיון | צילום: AP


"תת תרבות הסכין - חזון נפרץ"

מכתב האישום שהוגש נגד הצעיר עולה כי בעת ביצוע העבירה נהג ברכב הנאשם, שהיה קטין בעת ביצוע העבירה, ללא רישיון נהיגה. בגזר דינו כתב שופט בית המשפט המחוזי, משה גלעד, כי "שוב לנו מקרה שבשל התלהטות יצרים רגעית על רקע נסיעה ברכב, וללא כל סיבה, נשלף נשק קר כעניין של מה בכך. תופעת האלימות הפכה, למרבה הצער, לחזון נפרץ במקומותינו, גם בקרב צעירים 'נורמטיביים' לכאורה - לכאורה כיוון שמי שביצע עבירת אלימות ודקר אדם אחר אינו נורמטיבי יותר אלא עבריין בדרגה החמורה ביותר. רק במזל הדקירות לא גרמו למותו של החתן".

בגזר דינו העדיף גלעד את שיקולי ההרתעה על פני שיקולי שיקומו של הנאשם והשית עליו 30 חודשי מאסר בפועל ופיצויים בסך 65 אלף שקלים לנדקרים. את גזר דינו סיכם השופט באומרו כי "קיים אינטרס ציבורי מובהק לשרש את תופעת גמירת חשבונות תוך שימוש בנשק קר, תופעה המכונה 'תת תרבות הסכין', בדרך של הטלת עונשי מאסר ממושכים".