הפרשה שהסעירה את הקיץ הגיעה הבוקר לסיומה: השופט ד"ר עודד מודריק אישר את הסדר הטיעון שהציגו לו אנשי הפרקליטות בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניינה של הזמרת מרגלית צנעני. במסגרת העסקה, שחשף כתבנו גיא פלג במהדורה המרכזית של חדשות 2, הודתה צנעני ותורשע בעבירת סחיטה באיומים של אמרגנהּ, אסף אטדגי.

צנעני עצמה הגיעה לבית המשפט בסביבות 9:00, מלווה בבני משפחתה. את עיניה הסתירו משקפי שמש כהים, באותו אופן שנהגה להופיע מאז התפוצצות הפרשה. בתום הקראת הסדר הטיעון, נשאלה מרגול אם היא מבינה את ההסדר ומודה באשמה. על כך השיבה הזמרת בקצרה: "מבינה ומודה".

בין היתר, הודתה מרגול כי סחטה באיומים יחד עם חזן את האמרגן אסף אטדגי וכן כי פעלה כדי לסייע לחזן ולחבריו העבריינים לפתוח חברת אמרגנות, אשר תייצג אמנים שונים, ובהם גם יוצאי "כוכב נולד". לפי הסיכום בין הצדדים, מבקשת הפרקליטות לגזור על מרגול שישה חודשי מאסר, שאותם היא תרצה בעבודות שירות, בעוד ההגנה מבקשת להימנע כלל גם מעבודות שירות.

צנעני, היום בבית המשפט. "מבינה ומודה" | צילום: חדשות 2

השופט מודריק עצמו, חשוב לציין, אינו מחוייב להיצמד לגזר הדין עליו הוסכם בהסדר הטיעון וראשי לגזור עונש אחר על פי ראות עיניו. בכך נמחק מכתב האישום  נגד הזמרת סעיף שייחס לה עבירת קשירת קשר לביצוע פשע, וכן לא מוזכר בו שמו של ראש ארגון הפשע בדרום, שלום דומרני.

עו"ד ששי גז: "מקווה שהיא תחזור מהר לחייה, הייתה לה תקופה לא קלה"

סנגורה של צנעני, עו"ד ששי גז, אמר בתום הדיון כי הוא "שמח שהפרשה הגיעה לסיומה. זה היה משא ומתן מתיש וארוך והוא טוב לכולם. אני מאוד מקווה שבעוד חודש צנעני תקבל את העונש המינימלי. גם עבודות שירות היא לא צריכה לקבל".

"אני מאוד מקווה שהיא תחזור מהר לחייה, הייתה לה תקופה לא קלה", הוסיף עורך הדין גז. "אני מקווה שהיא תמשיך לעשות טוב לעם ישראל, שאוהב אותה וימשיך לאהוב אותה".

עורך דין נוסף של צנעני, שחר חצרוני, אמר כי "הסדר הטיעון מאזן נכון בין שאיפת המדינה להשיג הרשעה בתיק הזה, מה שאינו פשוט כלל וכלל, לבין הרצון של מרגול לסיים את הפרשה ואת הפסטיבל הנורא סביבה. מה שברור היום היה ברור גם בזמן אמת: המעצר שלה לא היה הכרחי וחבל שהוא בכלל היה".

ההליך נגד שותפהּ של צנעני לפרשה, מיכאל חזן, הסתיים גם הוא בהסדר טיעון שבמסגרתו ביקשה התביעה לגזור עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל. חזן הודה והורשע גם הוא בעבירת סחיטה באיומים, והוא ירצה 10 חודשי מאסר כפי שנקבע בהסדר הטיעון.

כתב האישום המקורי: "מי שמתחרווט נופל בפח"

למרות העובדה שהפרשה מסתיימת בקול ענות חלושה, כשצנעני לא תשב אף לא יום אחד מאחורי סורג ובריח, חשף התיק תופעה חמורה שבה פונים אזרחים לעבריינים ולראשי ארגוני פשע כדי שאלה יפתרו מחלוקות וסכסוכים.

בשיחה אחרת איימה לפי כתב האישום צנעני עצמה על אטדגי: "הם מתקשרים אליך לפעמים בתאריך של עומר אדם, תיזהר בכבודם, ולא יקרה שום דבר! עם מיכאל אתה צריך להיזהר! תשמע, זה לא הפרסי מנתניה! וזה לא אנשים כאלה, הם טיפה אחרים. איתם אטדגי צריך להיזהר! עם אלה על בהונות!".

בשיחה נוספת אל אטדגי, כשחזן לצידה, צורח וצועק, אמרה מרגול לאטדגי: "מה אני צריכה שתהיה לי שואת עולם בגללך?! אל תעשה לי צרות עם מיכאל! הוא על הסף! אז לא התכוונת, עכשיו אני צריכה להתחנן בשבילך, כי אתה עושה שגיאות חמורות ביותר! מי שמתחרווט נופל בפח!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק