השופטים גרוניס ואלשיך. שיחת בירור
השופטים גרוניס ואלשיך. ארכיון | צילום: חדשות 2

השופטת ורדה אלשיך, נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב ומי שנחשבת לשופטת הכלכלית המובילה בישראל, זומנה לשיחת בירור אצל נשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס בעקבות פרשת "הפרוטוקול המשופץ".

"בעקבות החלטת נציב תלונות הציבור על שופטים השופט בדימוס אליעזר גולדברג, זומנה השופטת ורדה אלשיך לשיחה עם נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס מיד עם שובה ארצה משבתון, במהלך חודש יולי", נכתב בהודעה שפורסמה על ידי דוברות בתי המשפט.

בשבוע שעבר חשף הכתב יובל יועז מ"גלובס" כי גרוניס יזמן את אלשיך לשיחת בירור עם חזרתה מחופשתה ויציע לה להקדים מיוזמתה את פרישתה, המתוכננת ל-2014.

אתמול קרא ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי, להדיח את אלשיך מתפקידה, ואליו הצטרפו  יושבי הראש של חמשת מחוזות הלשכה.

יו"ר ועד מחוז תל-אביב של לשכת עורכי הדין, עו"ד אפרים נוה, המוביל את המאבק באלשיך, מסר בתגובה להודעתו של גרוניס: "אני מכבד ומברך את הנשיא גרוניס על התגובה המהירה והקשב הציבורי, ומקווה כי יאמץ את מסקנותיו של הנציב, השופט גולדברג, ואת המסקנה היחידה המתבקשת ממצב הדברים שאליו נקלעה מערכת המשפט. עיני עשרות אלפי עורכי דין נשואות לעבר נשיא בית המשפט העליון, על מנת שיחזק את האמון הציבורי במערכת השיפוט של מדינת ישראל".

תזכורת: הפרוטוקול שונה

פרשת "הפרוטוקול המשופץ" החלה בדיון שהתקיים באולמה של אלשיך בספטמבר 2011, בעניין כינוס נכסים של חייב, שחובותיו עמדו על כ-36 מיליון שקל. עו"ד יצחק ארגז נשוי לנושה של החייב, ובאותו דיון ביקש להתמנות למנהל מיוחד בתיק.

הדיאלוג בין אלשיך לארגז בדיון היה חריף, ובמסגרתו טענה אלשיך כי ארגז הסתיר ממנה מידע בנוגע לעמדתו של בנק הפועלים, המשמש גם הוא נושה של החייב. אלשיך הודיעה כי פרוטוקול הדיון ישמש לצורך הגשת תלונה נגד ארגז לוועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין. אלא שעותק הפרוטוקול שצורף לתלונה כלל 36 שינויים ותוספות ביחס לפרוטוקול המקורי.

כפל הפרוטוקולים הוביל את יו"ר ועד מחוז תל-אביב בלשכת עורכי הדין, אפרים נוה, להגשת תלונה נגד אלשיך לנציב תלונות הציבור על שופטים. הנציב גולדברג קיבל את התלונה וקבע כי אלשיך הכניסה 4 שינויים מהותיים בפרוטוקול, שהיו מכוונים להחמיר את ההתייחסות לעו"ד ארגז לצורך הגשת התלונה נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק