"לא שפך תה מגזענות". כתב אישום הוגש הבוקר (ו') לבית המשפט השלום בבאר שבע, נגד גבר בן 47 תושב העיר, לאחר ששפך כוס תה בפניו של חבר הכנסת אחמד טיבי אתמול, בהפגנה נגד תכנית "פראוור", ליישוב הבדואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא הואשם בהליך מזורז בתקיפת עובד ציבור. סנגורו של הנאשם, עו"ד טל ארד מהסנגוריה הציבורית אמר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 Onilne, לאחר הגשת כתב האישום, כי מדובר באדם שביצע את המעשה על רקע מחלה נפשית, ולא כתוצאה מגזענות. "הוא בכלל לא ידע מי עומד שם ולא כיוון את זה לאדם ספציפי. זה מקרה מצער ומרשי צריך לקבל טיפול", ציין.

במעמד הגשת כתב האישום נגד החשוד בהשלכת כוס המשקה לעבר ח"כ אחמד טיבי, ביקש הסניגור לשלוח את החשוד להסתכלות פסיכיאטרית. בתום הדיון החשוד נעצר עד להחלטה אחרת, ובמהלך תקופה זו יישלח להסתכלות‬.

אחיו של הנאשם אמר בבית המשפט כי חייבים לעזור לו. "הוא נכנס לפחדים מהסמים שהוא לוקח וצריך לשקם אותו, ובית סוהר לא יעזור במקרה הזה", ציין אחיו, שהדגיש כי בן משפחתו חולה.

אתמול אמר מפקד מרחב הנגב, תת-ניצב פרץ עמר כי "המשטרה תנהג באפס סובלנות כלפי גילויי אלימות מכל סוג שהוא ותמצה את הדין עם מפרי הסדר הציבורי באשר הם".

ח
ח"כ אחמד טיבי. ארכיון | צילום: חדשות 2

ח"כ טיבי: "אנו נחושים להמשיך ולמחות"

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אמש חבר הכנסת על שאירע: "השתתפנו בהפגנה רגילה וחוקית נגד מתווה פראוור ובעד שחרור העצורים. לפתע, הגיח מישהו ושפך על פניי כוס תה. הוא ניסה לברוח, אך המשטרה הצליחה לעצור אותו".

ח"כ טיבי טען כי המקרה מצטרף לשורת מקרים שהתרחשו בשבועות האחרונים. "ההסתה נגדנו מצד חברי כנסת מהימין הגיעה לשיא - ויש לה תוצאות", אמר. "יש מי שמקשיב ומבצע - במיוחד בכל הקשור למתווה פראוור. מדובר בהסתה משולחת רסן, אבל לא כוס תה, לא איומים ברצח או תקיפות בהפגנות ישנו את עמדותינו. אנחנו נחושים להמשיך ולמחות".