טל מור, הנהג המואשם כי דרס למוות והפקיר את רוכב האופניים שניאור חשין, שוחרר אחרי הצהריים למעצר בית. בית המשפט העליון אישר את החלטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, זאת בעקבות אי הגעת נציגי התביעה לדיונים בעניינו בשל שביתת הפרקליטים.

מחר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

כבר בשבוע שעבר דרש מור באמצעות פרקליטתו עו"ד תמי אולמן להשתחרר ממעצר, בשל שביתת הפרקליטים המתמשכת. בית המשפט החליט אז לדחות את קבלת ההחלטה עד לסוף החודש, והיום פרסם את החלטתו. עו"ד אולמן אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי "התביעה ביקשה דחייה ומחכים שהעליון יקבע מועד חדש לדיון".

המשפט נדחה עד כה 3 פעמים

טל מור בבית המשפט. ארכיון
טל מור בבית המשפט. ארכיון | צילום: חדשות 2

משפטו של מור מתעכב עד כה בגלל שביתת הפרקליטים. הסעיף שבגללו ביקשה עו"ד תמי אולמן, פרקליטתו של מור, לשחררו בשל חלוף הזמן ממעצרו ועד המשפט, שטרם נפתח.

המשפט אמור היה להיפתח ב-29 בנובמבר, אך עד כה נדחה שלוש פעמים. בכל פעם נציגי הפרקליטות לא הגיעו בגלל השביתה. למרות זאת, בדיון הקודם בבקשה החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה לדחות את ההחלטה בשבועיים.

"אנחנו לא תופסים טרמפ על שביתת הפרקליטים", הבהירה עו"ד אולמן בראיון לערוץ החדשות בדיון הקודם בעניינו של מור. "אם משפט לא מתחיל או מתחיל ונתקע אפשר להגיש בקשה לשחרר את העצור. טל מור יושב שלושה חודשים ועוד לא התחיל המשפט. קשה לי לקבל את זה".

"אנחנו מדברים על עשרות עדים שצריכים להופיע, זה משפט ארוך ביותר. אין עכשיו מגעים בין האוצר לפרקליטות - אז בוודאי זה ייקח עוד הרבה זמן", הוסיפה אז בראיון.

מחר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק