ראש העיר חדיג'ה. כתב אישום חמור
ראש העיר חדיג'ה. כתב אישום חמור | צילום: חדשות 2

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה כתב אישום חמור נגד מחמוד חדיג'ה, ראש עיריית קלנסוואה, ויועצו, יוסף מרעי. חדיגה מואשם בסחיטה באיומים, לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, תקיפת עובד ציבור, קשירת קשר לפשע ואיומים ואילו מרעי מואשם בסחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע ואיומים.

חקירת הפרשה נוהלה בימ"ר מרכז בפיקודו של נצ"מ יגאל בן שלום, בעקבות ריבוי מקרי הרצח במשולש לאחרונה. במהלך חקירת הרצח של מנכ"ל העירייה, החלו להתברר חשדות נוספים לפלילים בקרב אישי ציבור.

בשלב הזה מונה צוות חקירה מיוחד בפיקודה של רפ"ק ענת קצב מימ"ר מרכז, ואז התבררו מימדי השחיתות בעירייה - בין היתר תפירת מכרזים למקורבי ראש העיר, וחשדות לסחיטה באיומים. "הוא הפך את העיר לעסק פרטי משלו", אומרים היום במשטרה.

על פי כתב האישום שהוגש היום, ראש העיר ויועצו צילמו את איאד מרעי, חבר מועצת העיר, עם ידידה של חדיג'ה, ששימשה "נערת פיתוי" וסחטו אותו. הידידה צולמה כשהיא מחבקת את מרעי ולאחר שהתמונות הוצגו בפניו איים עליו חדיגה כי אם לא יצביע לפי עמדתו במועצה, יראה את התמונות לאשתו.

באחד המפגשים ביניהם, כך לפי הפרקליטות, איים ראש העיר על איאד שאם לא יעמוד בהתחייבותו "ימעך אותו", ומרעי אמר: "אם תלכלך עליי בכל מקום אני אחתוך לך את הלשון".

מיגון בשווי 67 אלף שקלים על חשבון העירייה

"נערת הפיתוי" שנשלחה, באזיקים | צילום: חדשות 2

על פי האישום השני, דרש חדיג'ה כסף מקבלן שביצע עבודות עבור עיריית קלנסוואה, תמורת חתימתו על אישור העברת התשלום מהעירייה לקבלן - עבירת שוחד.

עוד בכתב האישום המפורט, התקין חדיג'ה בביתו מערכת מיגון ואבטחה על חשבון העירייה, בהליך כוזב. הוא התקין לכאורה מערכת מתוחכמת בשווי 67 אלף שקלים ולא שילם עליה לחברת האבטחה. כשנרצח מנכ"ל עיריית קלנסוואה, לפי כתב האישום, בחודש אפריל האחרון - ניצל חדיגה את ההזדמנות והביא לכך שחברי המועצה אישרו את מימון התקנת המערכת. ההתקנה, כאמור, בוצעה כחצי שנה לפני הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק