מחר ייערך בבית המשפט העליון דיון בערעורו של ג'קי מצא, מנהל רשות המיסים לשעבר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בחמישה אישומים של הפרת אמונים וסיוע למתן שוחד, ונשלח לשנת מאסר בפועל. אלא שבאופן יוצא דופן, מי שלא יגיע לדיון בבית המשפט – הוא האסיר ג'קי מצא בכבודו ובעצמו.

מצא הגיש היום באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין נבות תל-צור וטל שפירא, פנייה לבית המשפט העליון, במסגרתה הוא מבקש שיאפשרו לו שלא להתייצב לדיון בעניינו.

הסיבה, על פי הבקשה, היא שמצא אינו מעוניין שיצלמו אותו במדי אסיר כתומים. מניע נוסף לבקשה הבלתי שגרתית היה רצונו של מצא "להימנע מטלטולו מכלא חרמון עד לירושלים".

בית המשפט העליון אישר את בקשתו של מצא, והדיון מחר יתקיים בהיעדרו של האסיר המורשע.

מסכת חמורה של עבירות

ב-9 בינואר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע את מצא במסגרת הסדר טיעון שנחשף לראשונה ערב קודם בחדשות 2. מצא הודה בעבירות, לאחר שסעיף השוחד הוסר מכתב האישום המתוקן.

"כתב האישום המתוקן מגולל מסכת חמורה של עבירות אותן ביצע ג'קי מצא במהלך כהונתו כמנהל רשות המסים", מבהירים בפרקליטות. "במעשיו אפשר מצא לבן גור וקארשי דריסת רגל במינויים ברשות כשהוא יודע ומכיר את דרכי פעולתם, כמי שבעצמו קיבל מהם סיוע בקידום מינויו. הוא אפשר את שכפול דרך פעולה זו גם בדרגים נמוכים יותר ואת חלחולה של השחיתות לתוך המערכת".

במסגרת ההסדר הודה מצא עוד כי ביצע חמש עבירות של הפרת אמונים כאשר בהמשך לסיוע שקיבל לקידום מינויו הוא נענה לדרישותיהם ותביעותיהם של בן גור וקארשי ביחס למינויה של גלית שמחון לעוזרת בלשכתו.

עוד הודה מצא כי דרש למנות את יגאל סער לסמנכ"ל ברשות המסים ובמתן פיצוי בדמות נציג הרשות בניו-יורק, לפעולות לשם כך שעובד הרשות, עמוס שמעונוב, יזכה במכרז.  כמו כן נענה לדרישה לקדם את עובד הרשות, יוסי כהן, והודה גם בפעולותיו ביחס לדרישה לקדם את יוסי שטיינמץ.

"מכתב האישום המתוקן עולה גם שמצא סייע לבן גור לתת שוחד לעובדת רשות המסים, אורנה בכר. "מצא שידע שלבן גור אינטרסים אישיים בפקיד שומה תל אביב ובזהות בעלי התפקידים הבכירים שם, שלח את בן גור להיפגש עם בכר כמועמדת לתפקיד סגן פקיד שומה תל אביב", אומרים בפרקליטות. 

"מצא חשד שבן גור התכוון לנצל את פגישתו עם בכר ואת נסיבות הפגישה, כדי להציג בפניה שבן גור הוא שמקדם את מינויה וכדי ליצור מחויבות של בכר כלפיו במסגרת תפקידה העתידי בפקיד השומה. מצא צפה ששליחתו של בן גור להיפגש עם בכר תסייע לו בכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק