נטש את כלבתו וצפוי למאסר
נטש את כלבתו וצפוי למאסר | צילום: אמ. אס. אן. בי. סי.

משרד החקלאות הגיש בימים האחרונים כתב אישום נגד גבר בן 60, תושב גבעתיים, שנטש ברחוב כלבה שהייתה ברשותו במשך 16 שנה, רק בגלל גילה המבוגר. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם כי זאת הפעם השנייה בה כתב אישום מסוג זה מוגש בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש ספטמבר 2011 נמצאה הכלבה שוני כשהיא משוטטת ברחובות תל אביב, מוזנחת ומלאה בקרציות. צעיר שמצא אותה איתר את בעלי הכלבה באמצעות שבב שהיה על גופה. להפתעתו, גילה הצעיר, כי הכלבה הייתה ברשות בעליה משנת 1995.

הכלבה הקשישה אומצה וקיבלה בית חם, עד שלאחרונה בשל מצבה הבריאותי הקשה, נאלצו הבעלים החדשים להרדים את שוני. "כשהיא הגיעה אלינו היא הייתה מתוקה אבל אומללה. נראה היה שהיא עברה התעללות", סיפרה דניאלה שאימצה את הכלבה.

במשרד החקלאות סיפרו שבכל שנה עשרות אלפי כלבים ננטשים על ידי בעליהם, למרות שהדבר אסור על פי חוק. העונש המרבי על נטישת בעלי חיים הוא שנת מאסר או קנס כספי של יותר מ-76 אלף שקלים.

בתחילת השנה שעברה הוגש לראשונה בישראל כתב אישום בגין עבירת נטישת בעלי חיים. גבר בשנות ה-40 לחייו מעוספיא הואשם כי נטש כלבה מסוג פינצ'ר באזור בית אורן. הכלבה שוטטה בקרבת הקיבוץ מספר ימים עד שנלכדה במלכודת לתפיסת תנים. התיק נגדו עדיין מתנהל בבית משפט השלום בחיפה.