בית המשפט החליט היום (ב') שלא לשלוח את הפדופיל אורן קורידו לכלא ולשחררו למסלול שיקומי. ההחלטה התקבלה בהסכמת המדינה ותצא אל הפועל בעוד שנה וחצי, במהלכה ייקבל קורידו טיפול ייעודי מיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לראשונה המדינה שינתה את עמדתה הראשונית, שהיתה שליחתו למאסר בפועל לאורך ההליך כולו", אמרה עורכת דינו של קורידו מטעם הסניגוריה הציבורית סיגל דבורי. "זהו יום גדול בשיקום של עברייני מין בישראל, ואורן הוא החלוץ הראשון".

לדברי דבורי, שחרורו של מי שהורשע בעבר בעבירות מין בילדים לא יהווה סכנה. "לא היתה סכנה גדולה יותר אם היינו מחזיקים אותו במתקני כליאה", הסבירה. "במצב כזה הפרעת הנפש שלו לא יכלה להיות מטופלת".

אורן קורידו הורשע בעבר שלוש פעמים במעשים מגונים ובמעשי סדום בכוח בקטינים. הוא ישב בעבר בכלא במשך שש שנים בגין מעשים מגונים שביצע בשישה קטינים.

קורידו: מבין את מי שקורא לי "מפלצת"

"אחרי שאני מבצע בהם את זממי, אני אומר לעצמי: 'למה עשיתי את זה? למה עשיתי את זה?' ואני ממשיך עוד לעשות את זה. כל הזמן", סיפר קורידו בכתבה ל"אולפן שישי" לפני כשנה, כשהוא ממתין לגזר דין לאחר שבביתו נתפסה פורנוגרפיית ילדים.

"אתה איש מסוכן?", נשאל אורן קורידו בכתבה ב-2012. "אני חושב שכן" - השיב והוסיף כי הוא מבין את האנשים שמכנים אותו ואת אחיו שלומי - "מפלצת". האחים שלומי ואורן קורידו נחשבים לפדופילים הכי מוכרים בישראל.