הודה בהטרדה מינית של אינס
פרסום ראשון: כתב האישום המתוקן שבו הודה | צילום: חדשות 2

חגי פלג, מי שהיה מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, הודה שניהל רומן עם מובילת תכנית "עיר ללא אלימות", ד"ר אורלי אינס, וכן בהטרדתה המינית - כך עולה מכתב האישום המתוקן שהוגש נגדו ונחשף לראשונה כאן בחדשות 2 באינטרנט.

בכתב האישום המתוקן, שהוגש במסגרת הסדר טיעון לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה בירושלים, מפורט כי בתקופה שבין יוני 2009 לספטמבר שבאותה השנה, "התנהל בין פלג לאינס קשר אישי קרוב, הן במהלך שעות העבודה והן מחוצה להן. הקשר הסתיים ביוזמה משותפת ובהסכמת שני הצדדים".

עוד נכתב שם כי לאחר סופה של מערכת היחסים, "התבטא והתנהג הנאשם באופן שהטריד מינית את אינס, ובכך התנהג באופן שאינו הולם עובד מדינה בכלל ומנכ"ל משרד ממשלה בפרט".

כתב האישום שהוגש נגד פלג
כתב האישום שהוגש נגד פלג | צילום:

על סוגיית המכרז שגם בה הודה פלג נכתב כי "בנובמבר 2009 התכנסה ועדת המכרזים של המשרד לביטחון הפנים ודנה באפשרות מתן פטור ממכרז לאינס לשמש בתפקיד יועצת ראש המטה המקצועי של תכנית 'עיר ללא אלימות'. ועדת המכרזים החליטה לאשר את ההתקשרות עם אינס כספק יחיד, רק לאחר שהדבר יתפרסם במכרז פומבי, ואם לא תתקבל כל פנייה והתייחסות ממנה - יעלה כי קיים ספק נוסף היכול לספק את השירותים".

בכתב האישום נכתב כי החלטת ועדת המכרזים הובאה לאישורה של ועדת הפטור המשרדית, בראשות פלג עצמו. שם הוחלט לאשר את זכייתה של אינס במכרז ולקבלה לתפקיד למשך שנה נוספת - בניגוד לתנאים שהציבה ועדת המכרזים לשם כך.

"השתתפותו של הנאשם בוועדת הפטור בעניינה של אינס, לנוכח הקשר האישי שהיה בינו לבינה ומבלי שלא יידע גורם רלוונטי במשרד בנוגע לקשר אישי זה, העמידה אותו במצב של חשש לניגוד עניינים", לשון כתב האישום. "במעשיו אלה פגע הנאשם במשמעת בשירות במדינה וכן נהג באופן שאינו הולם עובד מדינה".

בהסדר הטיעון שסוכם בין אנשי נציבות שירות המדינה לבין פרקליטו של פלג סוכם כי האחרון יספוג נזיפה חמורה ולא יוכל לעבוד בשירות המדינה בחמש השנים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק