מני מזוז, היועמ
היועץ המשפטי לשעבר, מני מזוז | צילום: רוייטרס

בהמשך לתגובות על גל האלימות בשבועות האחרונים, התייחס היום לנושא היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז - שתקף את רמת הענישה בישראל והגדיר אותה "לא הולמת".

"יש כאן זילות של חיי אדם", הוסיף מזוז בזעם, "עד לא מזמן, בתי המשפט גזרו על עבריינים שהורשעו ברצח עונשים של 12-14 שנות מאסר בלבד". מזוז אמר את הדברים במהלך פאנל בכנס לשכת עורכי הדין המתקיים באילת.

נאמן: תקופת ההתמחות לא תוארך

באותו כנס, הודיע היום שר המשפטים יעקב נאמן כי הוא אינו מתכוון להאריך את תקופת ההתמחות למתמחים בעריכת דין, וזו תישאר שנה אחת בלבד.

השר יעקב נאמן
השר יעקב נאמן | צילום: חדשות 2

במושב הפתיחה של כנס לשכת עורכי הדין באילת סיפר נאמן כי בימים הקרובים יגיש צוות, בראשות מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף, את המלצותיו באשר לשינוי מבנה ההתמחות ומתכונת בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין.

"העלאת רמת מקצוע עריכת הדין צריכה להתבצע בכל המישורים ולא רק בזווית אחת", אמר נאמן, "החל מתנאי הקבלה לפקולטות ולבתי הספר למשפטים, הלימודים בבתי-הספר, הסמכת עורכי הדין, קביעת חובת השתלמות לעורכי דין, ואפילו מתן תארי מומחה לעורכי דין בתחומים מסוימים כדי שהציבור יידע מה ההתמחות של עורך דין. ואולם כדי להשיג את השינוי הנכסף באיכות המקצוע, הדבר צריך להיות הדרגתי ובשלבים".

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "הופתענו מעמדתו של כבוד שר המשפטים, מר יעקב נאמן, בנושא הארכת תקופת ההתמחות. הצפת מקצוע עריכת הדין, שמירה על איכותו ומקצועיותו מחייבת את הארכת תקופת ההתמחות. ההצעה זכתה לתמיכה גורפת מקיר אל קיר. מדובר בצורך מחויב המציאות, ואנו נפעל בכל כוחנו על מנת שמסקנות ועדת רוטקופף אכן תכלול המלצה להאריך את תקופת ההתמחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק