81892
הווידוי לפסיכולוג הוביל לכלא. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

היכן נמתח הגבול בין חיסיון פסיכולוג-מטופל לבין חובת הדיווח על מעשה פלילי? שאלה זאת עלתה לדיון היום בבית המשפט המחוזי בת"א, שגזר 20 חודשי מאסר בפועל על גבר בן 31 שהתוודה בפני הפסיכולוג אצלו הוא מטופל על קיום יחסים מיניים עם ילדה בת 12 והורשע בביצוע מעשה סדום.

מגזר הדין עולה כי הנאשם התוודה על יחסיו עם הילדה על ספת הפסיכולוג. מאחר ומדובר בקטינה, על הפסיכולוג חלה חובת דיווח והוא העביר את המידע מיד למשטרה. הנאשם נעצר, והועבר לחקירה במהלכה התברר כי הוא הכיר את הנערה באינטרנט, והשניים נסעו לבילוי בצימר - שם קיימו מגע מיני.

הקטינה, שלא התנגדה למעשים, לא דיווחה עליהם למשטרה. רק לאחר שהנאשם התוודה על מעשיו אצל הפסיכולוג, זומנה הילדה לחקירה במשטרה. תחילה הכחישה כל קשר לנאשם, אבל בהמשך סיפרה לחוקרים את השתלשלות העניינים, ופירטה את יחסיה עם הנאשם.

סניגורו של הנאשם, עו"ד אבי כהן, טען כי הוא לא היה אמור ולא צריך לקבל עונש מאסר בפועל, מאחר והוא מטופל, מכה על חטא - והוא זה שבעצם דיווח על מעשיו שלו. "מדובר בתיק מורכב שאילולא מרשי היה מתוודה, התיק לא היה קיים", אמר הסניגור.

בסופו של דבר, גזר בית המשפט 20 חודשי מאסר על הנאשם והטיל עליו לשלם 15 אלף פיצוי לילדה. לדברי סניגורו, בכוונתם לערער על העונש.