מחאה במאה שערים (ארכיון)
התקרית בחודש שעבר | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24

הפרשה שעוררה סערה מסתיימת בקול ענות חלושה: שני החרדים שנעצרו והואשמו בתקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות יואשמו רק בהתפרעות, זאת כחלק מהסדר טיעון שנחתם היום (ג') בין הפרקליטות לעורך דינם - בחשאי. בנוסף, למעט האישום שהופחת המדינה תדרוש להטיל על הנאשמים עבודות שירות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל כשחייל חרדי שהגיע בחודש שעבר לביקור משפחתי בירושלים, הותקף וכונה "חרד"ק" ומספר חרדים אף השליכו לעברו אשפה. המשטרה הזרימה כוחות רבים למקום וארבעה חשודים נעצרו במעצר מתוקשר. כתב אישום חמור הוגש נגד שניים מהם, שבמרכזו סעיף אישום של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. המשטרה והפרקליטות אף הדגישו את החשיבות בטיפול בתופעות אלה.

עו"ד יאיר נהוראי, שמייצג את הנאשמים אמר בתגובה כי "נדמה לי שהפער נובע ממידת האמון שניתן בעדויות השוטרים. לאחר הגשת כתב האישום גיבשנו ראיות נוספות, שיוצרות סימן שאלה סביב האמון שיש לתת בעדויות השוטרים".

אחד החשודים מובא להארכת מעצרו
אחד החשודים מובא להארכת מעצרו | צילום: חדשות 2

גורמים במשטרה מתחו היום ביקורת על הסדר הטיעון, זאת לאחר ששוטרים זיהו את הנאשמים כי שתקפו אותם, ועל כן ההסדר לטענתם הוא פגיעה בשוטרים שנשלחו למקום.

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר בתגובה כי "השיקול שעמד ביסוד ההגעה להסדר הטיעון היה קשור בהערכת הראיות וזיהויים של הנאשמים כמי שתקפו".