שליחו של טופז הולך לכלא: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר שלוש שנות מאסר בפועל על דניאל זנקו, מי שהורשע בחודש שעבר בתיווך בין דודו טופז לבין תוקפיהם של המשנה למנכ"ל רשת שירה מרגלית וסוכן השחקנים בועז בן ציון.

"דניאל זנקו, זה הורשע בביצוע עבירות בשלושה אישומים, ותפקידו על פי תפיסת התביעה הינו יותר מאשר מתווך, שהרי הנאשם השתתף בתצפיות, קיבל מידע ישירות מטופז ז"ל, העביר מידע זה לתוקפים, בחר את התוקפים עצמם, שילם להם את הכסף לאחר שנטל לעצמו חלק מהתמורה, ובעצם היווה שכיר חרב שביצע עבירות תמורת תשלום, כמו גם הפיק רווח נוסף מעצם החברות עם טופז ז"ל והכבוד שמעשיו הקנו לו בעיני זה", נכתב בגזר הדין.

"התביעה ראתה במעשי התוקפים, שלוחיו של זנקו, כאילו מעשיו שלו הם, על כל המשתמע מהם לרבות התקיפה בביתם מבצרם של המתלוננים, חומרת הפגיעה שנגרמה להם, האכזריות והרוע שבמעשים, משך הזמן הארוך, כארבעה חודשים כמו גם דחיית טענתו של הנאשם שהוא נסחף אחרי טופז וביצע את רצונו של זה מבלי להפעיל שיקול דעת עצמאי משלו".

עוד נכתב בגזר הדין  כי "פרשה זו מגלה תמונה קשה של קשר שנקשר על ידי דודו טופז ז"ל עם אחרים על מנת להוציא לפועל תכנית של מסע נקמה אכזרי באנשים מתחום התקשורת והבידור... לטופז ז"ל היה תיאבון ורצון לפגוע באותם אישים, בתחילה על מנת לרצות את עצמו על תחושת העלבון והאכזבה שחש, אך בהמשך הוא לא הסתפק בכך, ובמקרה של בועז בן ציון הוא ביקש מהתוקפים לחזור פעם נוספת ולתקוף אותו, תוך שהוא מציין מפורשות דבר רצונו לגרום לו פגיעה חמורה יותר מזו שנגרמה לו בפעם הראשונה"

השופטים ציינו בגזר הדין כי "העבירות בהן הורשעו הנאשמים הינן עבירות חמורות כאמור, שהרי במעשיהם מוכיחים הנאשמים שהם היו נכונים לבצע עבירות תקיפה חמורות ביותר כלפי קרבנות עבירה תמורת סכומי כסף ששולמו להם, והעובדה שלכל נאשם ונאשם שנותן את הדין קיימות נסיבות אישיות המצדיקות בדרך כלל הקלה מסוימת איתם, איננה יכולה לבטל את משקלו של האינטרס הציבורי של מיצוי הדין עם מי שפוגע באחרים חפים מפשע".

זנקו למרגלית: "נסחפתי בצורה עיוורת אחרי דודו"

הבכירים ברשימה של דודו: מרגלית, ניר ובן ציון
הבכירים ברשימה של דודו: מרגלית, ניר ובן ציון | צילום: חדשות 2

לפני שלושה שבועות נחשף מכתב ההתנצלות שכתב זנקו לשירה מרגלית, המשנה למנכ"לית רשת, אותה תקף. "נסחפתי אחריו", כתב זנקו במכתב לאחר שהורשע בעבירות של תקיפה וקשירת קשר לביצוע פשע, תוך כדי שהוא טוען כי לא הפסיק לחשוב על הטראומה שעברו מרגלית ובני משפחתיה בשל מעשיו.

"אני מקווה שאחרי שתקראי את המכתב תביני עד כמה אני באמת מצטער ומתחרט על מעשיי", פתח זנקו את מכתבו, "עד כמה באמת אני כואב את כאבך. אין יום שאני לא מסתכל במראה, נגעל ומתבייש. האמיני לי שלא רציתי שתיפגעי בצורה כל-כך חמורה".

לדברי זנקו, הוא חולם על רגע הפגישה שלו עם אשת הטלוויזיה וההתנצלות בפניה. "חשוב לי שתדעי שלא אהיה שלם עד שלא אכפר בדרך מסוימת על מעשיי", הוא הדגיש. "אני רוצה לתרום ולעסוק בפעילות עם ילדים שעברו חוויות קשות כאלה".

זנקו סיפר לא פעם לחוקריו כי העריץ את שכנו וחברו, דודו טופז. הוא חזר על כך גם במכתב. "נסחפתי בצורה עיוורת על-ידי התנהגותו הבלתי ברורה של דודו, ולא הפעלתי שיקול דעת משל עצמי", הוא כתב.

"רק לאחר המעשה הבנתי את גודל הטעות - ואת הנעשה לא ניתן להשיב לאחור. לצערי לא הצלחתי למנוע את התקיפה", הוסיף זנקו במכתב, "ועל זה אני מצר מאוד וכואב מאוד. הדברים יצאו מכלל שליטתי". שירה מרגלית ביקשה עם פרסום המכתב שלא להגיב עליו.

איומים על חייו של מנכ"ל קשת

עניין נוסף שיוותר פתוח לאחר מתן העונש של זנקו הוא תקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר. קשת היה הראשון שהותקף על ידי שליחיו של דודו טופז בחודש נובמבר 2008, נזקק לשורה ארוכה של ניתוחים והוגדרו לו אחוזי נכות.

סמוך למועד הכרעת הדין בעניינו של זנקו, הגיש ניר תלונה למשטרה בטענה כי התקבל מכתב איומים על חייו. בחודשים שלפני הכרעת הדין הגיעו למשרדי קשת, וכן לידי ניר עמו, מכתבי איום ושיחות טלפון רבות בהן איומים על חייו של ניר - כולם ככל הנראה מאותו גורם.

בעקבות תלונותיו של ניר פתחה המשטרה בחקירת האירוע והחשד הוא כי מדובר במאיים אנונימי ששואב השראה מפרשת דודו טופז.

פרשת דודו טופז: הסיקור המלא

בלעדי: מכתב ההתנצלות ששלח המתווך זנקו לשירה מרגלית

חשד: טופז וזנקו תכננו גם ניסיון חיסול

זנקו לא יכל לסרב - בגלל ההילה של טופז

דודו טופז כבר לא מחייך

דודו טופז יואשם בחבלה חמורה ובאיומים

דודו טופז נעצר בחשד למעורבות בתקיפת אנשי התקשורת