"לא תכננתי שזה יקרה". זירת הרצח (צילום: חדשות 2)
נדקר שלוש פעמים | צילום: חדשות 2

הפרקליטות הגישה כתב אישום בגין רצח נגד החשוד המרכזי בדקירתו של הנער נאור אטיאס מפתח תקווה. שני קטינים נוספים, אחד מהם חברה של הנערה שהייתה במרכז המריבה, הואשמו בחבלה בכוונה מחמירה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים האחרונים שרר מתח רב בין צוות החקירה המיוחד של מרחב שרון לבין הפרקליטות. זאת, בעיקר סביב סעיף האישום שהוגש נגד חברה של הנערה, שהיה זה ש"ארגן" את הקטטה לאחר שהזעיק את חבריו לסגור חשבון, כלשונו, עם חבורת הנערים שכללה את אטיאס.

המשטרה רצתה להאשים אותו וחשוד נוסף, שהיה יחד עמו בגן הציבורי כשהתלקח הריב בין חבורות הנערים, בסעיף הריגה, אבל הפרקליטות הסתייגה. במשטרה טענו כי החבר של הנערה לא הסתפק ב"סולחה" שהייתה אחרי העימות הראשון, אלא ביקש לנקום על הפגיעה בכבודו ויזם קטטה נוספת, שבמהלכה נדקר אטיאס למוות.

גם לגבי סעיף האישום של החשוד המרכזי הייתה מחלוקת שבסופה הפרקליטות אימצה את חוות הדעת של צוות החוקרים, שלפיה הוא יואשם ברצח.

חוות דעת פתולוגית שהתקבלה לפני כיומיים מצביעה על כך שאטיאס נדקר שלוש פעמים - פעם אחת בלבו, פעם אחת בבטן והפעם השלישית, במהלך מנוסתו, בעכוז.

נאור אטיאס ז"ל (צילום: מתוך הפייסבוק)
אטיאס ז"ל וחבריו | צילום: מתוך הפייסבוק

כך התפתח ויכוח בין נערים לקטטה קטלנית

המשטרה התייחסה לתיק הזה מהיום הראשון כאל תיק רצח לכל דבר. תחילה היא עצרה 20 נערים, שנכחו בזירה, ואחרי חקירה קצרה התמקדה בחמישה חשודים עיקריים. תוך זמן קצר הצליח צוות החקירה לשרטט את השתלשלות האירועים בליל שבת לפני כעשרה ימים. קצת אחרי חצות, חברה של הנערה - שהייתה בלב המריבה - ראה אותה יושבת בגינה כשלא רחוק ממנה ישבה קבוצת נערים ובהם גם נאור אטיאס.

החבר הורה לנערה לעלות לביתה, אך היא אמרה לו: "יש לי אישור מאבא שלי להישאר בחוץ". הוא לא אהב את התגובה ושב והפציר בה לעלות הביתה. קבוצת הנערים השנייה שכללה את אטיאס העירה לו, מבלי לדעת שהוא בן זוגה של הנערה ואמרה לו: "למה את מתנהג אליה לא יפה?". בשלב זה, פרץ העימות הראשון בין שתי חבורות הנערים, שכלל קללות, צעקות ודחיפות, אבל מהר מאוד נרגעו הרוחות ושתי החבורות עשו סולחה.

הנערה, שנבהלה מהאלימות ברחה לכיוון ביתה, וחבורת הנערים ובהם אטיאס הלכו מהמקום וצעדו לעבר גן ציבורי אחר שנמצא במרחק של כמה מאות מטרים. החבר של הנערה לא הסתפק בסולחה והרגיש שכבודו נפגע. הוא החליט, לטענת המשטרה, לסגור חשבון עם החבורה של אטיאס, התקשר לכמה מחבריו וקרא להם להגיע למקום. לבקשתו, הגיעו למקום כמה נערים נוספים.

"בוא מהר הולכים מכות"

בגינה השנייה התלקח עימות נוסף בין שתי החבורות ומהר מאוד הקללות והצעקות הפכו למכות של ממש. החבורה של נאור אטיאס, שהבינה כי היא במיעוט מספרי, החלה להימלט לכל עבר. בשלב הזה נכנס לתמונה החשוד המרכזי ברצח, שקיבל טלפון מחברה של הנערה שאמר לו: "בוא מהר הולכים מכות".

החבורה השנייה לא ויתרה ורדפה אחרי אטיאס וחבריו, חלק בקורקינט וחלק במכונית. נאור הספיק לברוח כקילומטר וחצי לכיוון ביתו, אבל החבורה סגרה עליו והוא לא הספיק להיכנס לבניין.

במרחק של מטרים ספורים מהבניין השיג אותו החשוד המרכזי והחל לדקור אותו. אטיאס צעד כשהוא פצוע כמה מטרים - ואז התמוטט. חבריו מיהרו להזעיק את מד"א והפרמדיקים שהגיעו פינו אותו במצב אנוש לבית החולים בילינסון, שם נקבע מותו.

"הנאשם לא היה מעוניין בגרימת מוות"

עורך הדין מטעם הסנגוריה הציבורית אבי כהן, המייצג את הקטין הנאשם ברצח, טען כי "הדבר האחרון שרצה מרשי, הוא לגרום למוות. היה לו מניע לעזור לחבר, אך לא היה לו מניע לרצוח. הוא היה שותף לקטטה ולעניות דעתי, בשל לחץ תקשורתי זה הגיע לכדי סעיף רצח. אני סבור שתיק זה יסתיים בצורה אחרת".

עורך הדין גיורא זילברשטיין שמייצג את אחד משני הנאשמים בחבלה בכוונה מחמירה אמר כי מרשו "לא שותף ברצח, הוא לא הביא איתו סכין, ועל כן הפרקליטות החליטה להאשים אותו בעבירה פחותה".

עורך הדין מטעם הסנגוריה הציבורית איתי בן נון, המייצג את הקטין שעל פי כתב האישום היה זה שקרא לנאשם ברצח כדי לסייע לו בקטטה, טען כי "הפרקליטות יוצרת נתק בין אירוע הקטטה לאירוע גרימת המוות". בהמשך הבהיר כי מרשו היה רק ברקע המעשים שתוארו בכתב האישום.