עשר אגורות
מה יעשה התובע עם 10 אגורות? | צילום: חדשות 2

כשערן הירש החליט לתבוע את המשטרה על פגיעה בפרטיותו, הוא בוודאי חשב שהפיצוי שיקבל יעמוד על אלפי שקלים. לשמחתו, בית המשפט קיבל את תביעתו חלקית, אך פסק על המשטרה לפצותו בסכום מצחיק של עשר אגורות בלבד.

הירש טען בתביעה כי קצין משטרה העביר לרשות הספנות חוות דעת של המחלקה לזיהוי פלילי שבה נטען כי רישיון היאכטה שלו מזויף. בית משפט השלום בהרצליה קבע כי קצין המשטרה פעל בניגוד לנהלים וכי יש לפצות את בעל היאכטה ב"פיצויי בוז". בתלונתו כתב התובע כי התביעה מבוססת על מסמכים שנעלמו מתיק היאכטה של "סברה", מחיקת רישיונו ממסוף מנהל הספנות, הוספת מסמכים כוזבים וכתיבת דוח חקירה כוזב על ידי חוקרי המשטרה.

"בנסיבות אלה אני קובע כי במקרה זה יש מקום להפעלת הדוקטרינה של פיצויי בוז", נכתב בפסק הדין. "עניינם של פיצויי בוז הוא במצב דברים בו בעצם הגשת התובענה, חרף הטיעון המשפטי הנכון, יש משום עזות מצח ושימוש לרעה בהליכי משפט", כתב השופט ופסק, כי מקרה זה הוא מקרה מובהק בו ראוי להשתמש בדוקטרינת פיצויי הבוז. משמעות הדבר היא כי על הנתבעת לפצות את התובע בשיעור של המטבע הקטן ביותר הקיים בשימוש, דהיינו בסך של עשר אגורות", סיכם השופט ד"ר שאול אבינור בפסק הדין שהוגש היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק