פרסום ראשון: חיים רמון האשים - עכשיו הוא גם מקבל גיבוי ממבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, ששלח היום מכתבי אזהרה לגורמי המשטרה והפרקליטות שהובילו את הטיפול בפרשה.

מכתבי האזהרה סביב התנהלותם בתיק נגד השר לשעבר שהורשע בהטרדה מינית, נשלחו לפרקליטת מחוז תל אביב רותי דוד, לתנ"צ בדימוס מירי גולן - ששימשה כמפקדת יאח"ה, לעו"ד אריאלה אנטלר סגל - שהייתה התובעת במשפט, וכן ולמי שהיה ראש צוות החקירה - סנ"צ ערן קמין. המבקר מציין כי לארבעה אחריות אישית לכשלים אך מציין כי לא פעלו בזדון.

רמון טען בזמן חקירתו כי המשטרה והפרקליטות "תפרו לו תיק". המבקר מציין על ליקויים של האזנות הסתר שנעשו בזמן החקירה והסתרתן מן הנאשם - קרי רמון. בדיקתו של לינדנשטראוס נעשתה לאחר שהממשלה הטילה עליו לבדוק את הנושא בקבות דו"ח ועדת זיילר. בבדיקה העידו בכירים במערכת המשפט.

הפרקליטות בתגובה: "ממצאי טיוטת הדוח מפריכים לחלוטין את טענות רמון"

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי אין אפשרות להתייחס באופן ישיר לפרטי טיוטת הדוח, האסורים בשלב זה לפרסום. יחד עם זאת, בעקבות הפרסומים מוצאים לנכון בפרקליטות להבהיר באופן כללי כי אין מדובר במכתבי אזהרה אלא בטיוטה של דוח שהועברה להתייחסות ותגובת המבוקרים, כנהוג וכמקובל בכל דוח ביקורת.

עוד מדגישים בפרקליטות כי ממצאי טיוטת הדוח מפריכים לחלוטין את טענות רמון וגורמים מטעמו בדבר פעולות בלתי חוקיות שננקטו על-ידי הפרקליטות, קשר עם ביצוע האזנת הסתר בפרשה זו. כמו כן, מפריכים בפרקליטות את הטענות בדבר פעולות זדון כלשהן שבוצעו במסגרת הפרשה.

לעומת זאת , מבהירים בפרקליטות כי באשר לאי-מסירת חלק מתוצרי האזנת הסתר לסניגורים בזמן, מלכתחילה הובהר על ידם כי אכן ארעה תקלה בעניין זה בתום לב, וכזכור - בית המשפט קבע כי בכך לא היה כדי לפגוע בהגנתו של רמון.

הווידאופדיה: הנשיקה של חיים רמון