פרשת הרצח המזעזע של שרה יאסו ז"ל הגיעה בצהריים לידי כתב אישום חמור שהוגש בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע נגד בעלה. חנוך יאסו בן ה-41 נאשם ברצח, מעשה מגונה ושיבוש מהלכי משפט. כתב האישום מתאר את מעשי הזוועה שביצע לכאורה בנרצחת, חלקם אחרי שכבר הייתה מוטלת ללא רוח חיים.

בני משפחתה של שרה יאסו ז"ל הגיעו גם היום לבית המשפט והטיחו האשמות קשות בחנוך, שמצדו המשיך לכסות את פניו בחולצתו וסירב לומר מילה. "למה עשית את זה?", צעקה אחותה אורה. "לילדים יש סיוטים כל לילה".

"הוא (הבן) אמר: "הוא חנק את אמא, נתן לה להתפרפר"... הוא ראה", המשיכה אחות הנרצחת לזעוק לעבר הנאשם. "נראה איך אתה, אתה עוד מעז לבוא, לדון, תגיד 'תהרגו אותי...מה עשיתי לילדים שלי'. תבוא, תגיד ככה, אתה עוד מביא עורך דין, כאילו מה, לא לקבל עונש? לצאת מזה זכאי?".

מכתב האישום עולה כי ויכוח שפרץ בין השניים הוביל אותו לתקוף את האישה בשנתה, כשהוא חונק אותה ומאיים עליה בסכין מטבח, בשעה שילדיהם ישנים בחדרים הסמוכים. כשהתעוררה, ניסתה שרה ז"ל להרחיק אותו ממנה ונאבקה בו עד זוב דם.

בני משפחת הנרצחת, היום בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
בני משפחת הנרצחת, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

למרות תחנוניה שיחדול ממעשיו, הוא המשיך לחנוק אותה "עד אשר התמוטטה ונפלה ארצה", לשון כתב האישום. אבל כאן לא מסתיימת מסכת העינויים כפי שנחשף מהפרטים הקשים בכתב האישום. בעודה מוטלת בחדר השינה ללא רוח חיים, הוא אף ביצע מעשה מגונה בגופה - זאת "לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים".

כתב האישום ממשיך ומתאר את מעשי הזוועה של הבעל לכאורה, שהתרחשו בשעה שילדיהם נוכחים בדירה. "מיד לאחר שהנאשם גרם למותה של המנוחה כמתואר לעיל, גמלה בליבו ההחלטה לכרות את ראשה של המנוחה. בהמשך לכך, הנאשם חתך באמצעות הסכין את צווארה של המנוחה ולאחר מכן שטף את הסכין המגואלת בדם בכיור המטבח".

28 שנות מאסר לרוצח שרה יאסו (צילום: חדשות 2)
שרה יאסו ז"ל | צילום: חדשות 2

את הראש הערוף הכניס הבעל לשקית ניילון, יצא עמה מהבית והניח אותה על רצפת הרכב. כשהגיע לאתר בנייה סמוך, קבר את הראש בחול והמשיך למתחם בתי הכלא בבאר-שבע, שם עבד כסוהר עד יום הרצח. לאחר מספר דקות התקשר למשטרה וביקש שילחו ניידת לדירתו. בשיחה עם המוקד סיפר כי רב עם אשתו, וכי הוא ואשתו רצו להתאבד.

הפרקליטות לא התעלמה מרצף האירועים הקשים שאירעו לכאורה באותו יום וציינה במפורש בכתב האישום כי "במעשיו כמתואר בעובדות לעיל, ביצע במנוחה מעשה מגונה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים, שלא בהסכמתה החופשית, ותוך התעללות בה לפני המעשה, בזמן המעשה או לאחריו, ועשה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין, בהעלמת ראיות או בדרך אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק