אנס דרך המחשב: כתב האישום החמור שהוגש היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד ע.פ, סמנכ"ל ההייטק, בן 41 ממושב ניצני עוז שבשרון, חושף את השיטתיות החולנית בה לכאורה פעל ושהביאה עשרות ואולי מאות ילדות וילדים בגילאי 11-14 לבצע מעשים מגונים בעצמם, תוך שהוא מתחזה לנערה בגילם. חלק מהמקרים התבצעו על פי כתב האישום בשעות היום, במשרדי החברה, בעוד עמיתיו לעבודה נמצאים בחדר הסמוך.

כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין מיכל מזור-קולר מפרקליטות מחוז מרכז, גובש בעקבות עדויות שנאספו על מאות קטינים וקטינות שנפלו קורבן למעשיו של ע'. העבירות המיוחסות לו כוללות בין היתר אינוס בהסכמה שהושגה במרמה, מעשים מגונים, מעשי סדום ועבירות נוספות אליהן נלווה המושג המשפטי "גרם" - כיוון שהוא גרם לכאורה לאותן נערות לבצע את המעשים המחרידים בעצמן, תוך כדי שהוא צופה בהן ומדריך אותן במחשב. כמו כן הוא מואשם בסחיטה באיומים, בהטרדה מינית ובפרסום חומר תועבה.

מדובר במקרה חריג שבו אדם נאשם בעבירת אינוס למרות שלא ביצע פיזית את המעשה, כיוון שהחוק מכיר במפגש הווירטואלי כמפגש מיני לכל דבר ועניין.

"גרם לקטינה לבצע מעשים מגונים עם חיות"

אחד המקרים המזעזעים המוצגים בכתב האישום מתייחס ליחסים שקיים ע' עם נערה בת 11 וחצי, במהלכם התחזה לנערה הגדולה ממנה בשנתיים.

במהלך השיחות הציע ע', על פי כתב האישום, להעניק לקטינה הדרכה מינית וגרם לה להחדיר חפצים שונים לגופה - כולל בין היתר טושים וצבעים. בשלב מסוים הוא אף קידם את "האימונים", והציע לה להתנסות מינית עם אדם אחר. במסגרת ההדרכה שקיבלה ממנו, קיימה הנערה מין אוראלי עם אחיה בן ה-13, בעוד הנאשם צופה כל העת בנעשה מבעד למסך המחשב.

הסמנכ
הסמנכ"ל בבית המשפט. מאות עבירות מין | צילום: חדשות 2

במהלך החקירה נגד ע' נאספו ראיות במאות מקרים של אונס קטינים, אולם "רק" 32 קטינים נכללו בסופו של דבר בכתב האישום שהוגש הבוקר. בין יתר המעשים, הוא נאשם שגרם לאותן קטינים וקטינות להחדיר לגופן חפצים שונים לאיברי מינם, ואף גרם לאחת הקטינות לבצע מעשים מגונים בגופה באמצעות בעלי חיים.

אבל מעשי ההתחזות לא עצרו בשלב "ההדרכה": כתב האישום חושף כי ע' אף ניצל את המידע שברשותו כדי לגרום לאותן קטינות להמשיך במעשיהן. אחרי שהתחזה להאקר, סיפר להן שפרץ לשיחות הצ'אט שקיימו עם אותה "נערה" (שהייתה למעשה הנאשם עצמו), ואיים שיחשוף תמונות וסרטונים שלהן אן לא ימשיכו במעשיהן.

אסף זהויות בתוכנות מסרונים

התובעת במשפט, עו
התובעת במשפט, עו"ד מזור-קולר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

הפרשה החמורה נחשפה לפני כחודש, עם מעצרו של ע'. את מאגר הקטינות שהקים לכאורה במהלך התקופה הרלוונטית, אסף בתוכנות פופולריות כמו "סקייפ", "מסנג'ר", "ICQ" ו"אובו". "הנאשם ביקש מהקטינות לשלוח לו תמונות שלהן, ושוחח עימן על גילן ועל התפתחות גופנית ומינית בגיל זה, תוך שהוא מציע ללמדן נושאים אלו", נכתב בכתב האישום.

"לאחר שנפלו הקטינות ברשת הפיתוי שטווה להן, החל הנאשם לשוחח עימן, תוך שימוש בתכנים מיניים בוטים, לרבות תיאורים של יחסי המין שהוא, בדמותו הפיקטיבית כנערה כאמור, חפץ לבצע עימן. הנאשם שלח לקטינות תצלומים של אברי מין נשיים אותם הציג בכזב כשלו, והפציר בהן להתפשט מול המצלמה ולהראות לו את אברי המין שלהן" לשון כתב האישום. "בחלק מהשיחות, היה הנאשם מדריך את הקטינות כיצד לגעת בעצמן על מנת להגיע לסיפוק מיני, וכן מורה להן להחדיר את אצבעותיהן או חפצים אחרים לאיבר המין שלהן".

כתב האישום טוען כי כחלק מתבנית התנהגותו החוזרת, נהג הנאשם להחמיא לקטינות על פתיחותן ובגרותן, ולומר להן שהוא סומך עליהן שהשיחות שהוא מקיים עימן יוותרו ביניהם בסוד. הילדות, מיותר לציין, האמינו לו ועשו כדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק