צפיפות, הזנחה ומסמכים חסויים חשופים לעיני כל בשירותים. שלא נדבר על כך שהשופטים עובדים בלי לשכה, ואולם הדיונים שלהם הוא גם המשרד - כך נראה בית משפט השלום בצפת.

קשה להאמין שכך מתנהלים משפטים בישראל ב-2011. במבנה הישן של בית משפט השלום בצפת הצפיפות בלתי נסבלת. אולמות המשפט קטנים והם משמשים גם כלשכות השופטים. גם לעובדים האחרים כמעט שאין מרחב לעבוד בו. נאשמים ותובעים נאלצים לסגור עסקאות טיעון במסדרון.

לכל אלה מצטרפת מכה קשה נוספת: העובדים התלוננו על מכת עכברים שפקדה את המבנה הרעוע. אחת מהשלכות המצב, חמורה למדי, היא שבהיעדר מחסן, מאוחסנים מסמכים משפטיים שמיועדים לגריסה במקום לא אחר מאשר שירותי הגברים. הסודיות לא מובטחת לאיש.

השופטים עומדים בתור לשירותים עם הנאשמים

בחיפוש בפח האשפה מצאנו, בין היתר, תיקי הוצאה לפועל, פסיקות של בית המשפט לנוער וגם לא מעט מקרי רווחה קשים.

בשל המצב העגום, פנו לאחרונה השופטים במכתב לנשיא בתי משפט השלום של מחוז הצפון. "אין אנו באים בבקשה לבנות מרפסת, ריצוף, קרמיקה או שטיחים – בקשתנו הינה אך לקיום תנאים בסיסיים כגון לשכה, פתח שירותים לשופטים, חלונות, מטבחון, אולם דיונים ראוי ומרווח ומבנה ראוי המקרין כבוד".

בהמשך המכתב, התלוננו השופטים על כך שהם נאלצים להמתין לשירותים ביחד עם העובדים, הנאשמים ושאר באי בית המשפט. אם לא די בכל הצרות, בהיעדר שינוי של הרגע האחרון יפעל מהשבוע הבא בית המשפט ללא רישיון ממכבי האש, בעקבות ליקויים שנמצאו במבנה ולא תוקנו. בינתיים, ימשיכו השופטים לנסות לעשות שם צדק – בתנאים על סף בלתי אפשריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק