אילוסטרציה
מכות ועלבונות, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כתב אישום הוגש היום (א') לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד תושבת הצפון, אם בת 36, בגין עבירות של תקיפת קטין חסר ישע, הזנחה והדחה בחקירה. בכתב האישום מצוין כי הנאשמת נהגה להכות את בתה באופן תדיר מאז שהגיעה לגיל גן, לעיתים ללא כל סיבה, ולגרום לה לחבלות. היא אף נהגה להטיח בילדה קללות ועלבונות כגון "למה נולדת?", ולהאשים אותה במריבות בינה לבין בעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה, כך נטען בכתב האישום, נהגה למנוע מבתה מזון החל מהשעה חמש וחצי בערב, בטענה שהדבר יגרום לה להשמין, כך שבפועל הילדה לא אכלה דבר לאחר ארוחת הצהריים, עד לכתה לישון, מדי יום. היא סבלה דרך קבע מרעב עד כדי כאבי בטן.

עוד עולה כי הנאשמת נהגה לאיים על הילדה כי אם תספר על הפגיעות בה, היא תהרוג אותה. היא הוסיפה לאיים עליה שלא תהיה לה לאמא, שהיא ואחיה הפעוט יחיו במשפחות נפרדות. על פי האישום, הורתה האם לבתה לומר שנפלה או נשרטה על ידי חתול אם היא תישאל ממה נגרמו החבלות בגופה.

במהלך שנת הלימודים האחרונה, לאחר שהילדה שכחה את המחברת עם שיעורי הבית בבית הספר, חנקה אותה האם וגררה אותה לאורך הבית, הכתה אותה באגרופים בבטנה, בלחייה ובעיניה, וצבטה אותה. עוד נאמר כי בכמה מקרים האם אף ירקה על בתה והשליכה את בנה הפעוט בכוח על מיטתו לפני כשבועיים.

קצין המשטרה: "הילדה חשפה תיבת פנדורה"

פרקליטות מחוז צפון באמצעות עורכת הדין יערה ברזילי-כהן, ביקשה להאריך מעצרה של האם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה. לפי שעה הוארך מעצרה של האם עד להחלטה אחרת.

ראש משרד חקירות ומודיעין בתחנת נצרת עילית, רפ"ק אייל מרגי, התייחס היום לפרשה המחרידה. "הילדה חשפה תיבת פנדורה שהוסתרה לאורך שנים. מדובר בחשדות חמורים להתעללות הכאה והרעבה תוך איומים של הקטינה מצד אמה לאורך שנים", אמר.

לדבריו, "בין היתר נאספו עדויות על חבלות שנגרמו לילדה וככל הנראה דווחו כמקרי החלקה בבית. הקטינה סיפרה לצוות בית הספר שבו היא לומדת על המעשים, המורים דיווחו על כך לרשויות הרווחה והילדה נחקרה בידי חוקר ילדים. האם מצידה הודתה כי נקטה אלימות נגד בתה אך הכחישה את עוצמתה ואת עיקר החשדות שיוחסו לה".