בית המשפט לתעבורה בעכו גזר היום עונש תקדימי על נהג שהורשע על סמך פרסום סרטון ברשת, שבו תועד נוהג במהירות של 260 קמ"ש, שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט. על הנהג, אלעד ויצמן, נגזרו ארבעה חודשי מאסר בפועל וארבע שנות פסילת רישיון. על הנוסעים ברכב נגזרו מאסרים על תנאי, קנס ו-18 חודשי פסילת רישיון.

השופט יעקב בכר קבע כי "נהיגה במהירות מופרזת של 213.9 קמ"ש, בדרך בין עירונית, בה המהירות המירבית המותרת היא 90 קמ"ש, הינה מהירות גבוהה ביותר, המסכנת הן את נוסעי הרכב והן את ציבור המשתמשים בדרך. מדובר בהתנהגות בכביש בצורה בריונית מסוכנת וחסרת אחריות, אשר יכולה הייתה להוביל לקיפוח חיי אדם". בכר הדגיש כי הוא התרשם שהנאשמים נראו כמי שעורכים ברכב "מסיבה".

"פרסום הסרטון באינטרנט היה אקט של התרברבות בפני הציבור לגבי ביצוע העבירה ואופן המצדיק ענישה הולמת אשר יש בה כדי להעביר מסר לכלל הציבור, כי אין מקום למעשים שכאלה, וכי הענישה בגינם תהיה בהתאם", כתב. "הנאשמים, אשר הפכו את כביש החוף לכביש מרוצים, לא הביעו חרטה על מעשיהם, והעדיפו למסור גירסה מופרכת ומשוללת יסוד. לנאשמים נסיבות חיים לא קלות, אולם במקרה דנן, לאור חומרת הנסיבות, המשקל שיש לתת להן הינו מועט ביותר, אם בכלל, שכן אינטרס הציבור גובר באופן מובהק על האינטרס שלהם".

עו"ד אבי עמר המייצג את ויצמן, הנאשם המרכזי, אמר בתגובה להכרעה כי "אנו סבורים כי העונש חמור. מעבר לעונש הכרעת הדין שגויה מיסודה, ובימים הקרובים נגיש ערעור למחוזי בחיפה. אנו סבורים כי בית המשפט יהפוך את ההחלטה".

"תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית"

הסרטון שמתעד את העבירה פורסם בפייסבוק והגיע לידי חדשות 2 באינטרנט במייל האדום. הסרטון חשף התנהגות נפשעת של חבורת צעירים ישראלים שמסכנים את חייהם ואת חיי כולנו. זמן לאחר פרסום הסרטון, המשטרה חשפה את זהותם של המעורבים: שלושה צעירים תושבי צפון הארץ, שנסעו בתחילת יולי במכונית B.M.W. חדשה בכביש 2 - בקטע שבין חיפה לתל אביב.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען הנהג שצולם בסרטון כי לא מדובר בנהיגה פרועה, אלא במד מהירות מקולקל. "חשוב לי לומר שאנחנו לא נהגים מסוכנים. נסענו על 90 קמ"ש בערך, אבל מד המהירות התקלקל וזה נראה כאילו הנסיעה התבצעה ב-260 קמ"ש", אמר הנהג.

בקטע הווידאו, שזכה לשם "תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית", נראה נהג הרכב נוסע במהירות שמגיעה לכ-260 קמ"ש. במקום להעיר לו, ממשיכים חבריו דווקא לעודד אותו וקוראים לו להאיץ.

במהלך הנסיעה אף מחליט הנהג להוריד את ידיו מההגה ולמחוא כפיים לצלילי מוזיקה רועשת, תוך כדי שהחבורה מתעדת את הנסיעה המופרעת במשך יותר משלוש דקות.

למרות שמדובר באירוע חמור במיוחד, זכה הסרטון דווקא לתגובות אוהדות בפייסבוק, כאשר שבעה גולשים כבר העניקו לו "לייק". אחר אף שיבח אותם וכתב בתגובה לווידאו: "כל הכבוד".

יש לכם סיפורים מעניינים, וידאו ותמונות? שלחו לנו למייל האדום

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק