בית המשפט המחוזי בפתח תקווה החליט לשחרר בערבות נאשם בירי לעבר בן למשפחת הפשע אבוטבול במהלך ויכוח - זאת מכיוון שבתמונות מצלמת האבטחה שבזירה לא ניתן היה לזהות בוודאות את היורה. כעת אנו חושפים בפניכם לראשונה את תיעוד האירוע האלים.

ב-14 במאי הגיע מרק תבל, אחיינם של צ'רלי ופליקס אבוטבול, לביתו של עומרי זוארץ ברחוב הולנד בנתניה, שעות ספורות לאחר תגרה שפרצה בין השניים סמוך למלון בלו-ביי בעיר. תבל, שנשא עליו סכין, צעק לזוארץ לצאת החוצה ואיים כי אם לא יעשה זאת - יזעיק משטרה.

זוארץ בתגובה, כך על פי כתב האישום, רץ לעברו כשהוא אוחז באקדח שלוף וירה שלוש יריות מטווח קצר. תבל הצליח להימלט ללא פגע, כאשר זוארץ וחבריו רודפים אחריו ומאיימים עליו.

רוצים לקבל עדכון עם קטעי וידאו בלעדיים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עו
פרקליטו של הנאשם. עו"ד דוד יפתח | צילום: חדשות 2

השופט צבי דותן, שצפה בקטע הווידאו, הביע ספק כי האיש שתועד פותח באש לעבר המתלונן הוא אכן זוארץ וקבע כי "קיימת חולשה מסוימת בראיות". לדברי השופט, אין מחלוקת על כך שנורו שלוש יריות, אך הטענה של תבל מבוססת על עדותו בלבד ועל סרט הצילום השנוי במחלוקת. "הסרט הוצג בפני מספר עדים, המכירים את תבל, אולם הם לא זיהו את זוארץ", הסביר.

עוד הוסיף השופט כי המתלונן העיד פעמיים שהיורה לעברו היה ללא חולצה, ואילו בסרטון רואים בבירור כי פלג גופו העליון מכוסה. לפיכך החליט בית המשפט לשחרר בערבות את זוארץ וקיבל את טענות סנגוריו, עורכי הדין דוד יפתח ומשה שרמן, שאין מקום להשאירו במעצר עד תום ההליכים, כפי שביקשה התביעה.

עו
פרקליטו של הנאשם. עו"ד משה שרמן | צילום: חדשות 2

"בדרך כלל המשטרה משתמשת במצלמות אבטחה להרשעת נאשמים, זה המקרה הראשון בו המצלמות מוכיחות שעד התביעה משקר", אמר עו"ד יפתח בסיפוק.