האם מי שהוגדר כגדול הפדופילים בישראל יקבל עונש קל יחסית? שוב הסדר טיעון שנוי במחלוקת, כשהפעם מדובר באבינועם ברוורמן המואשם בעבירות מין רבות בילדות הכוללות אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים.

סעיף הנוגע לאונס אחת הילדות יימחק לגמרי מכתב האישום. סעיף אונס אחר ישונה לקיום יחסים אסורים בהסכמה. עבירה שביצע בנערה שלישית ישונה מאונס בכוח לאונס, כיוון שמדובר בנערה מתחת לגיל 14, בו אסור קיום יחסי מין כלל.

בנוסף ישונו עבירות מין נוספות של אונס ומעשי סדום למעשים מגונים בלבד. האישום של אחזקת חומר פורנוגרפי במחשב נותר על כנו. על כן, יפצה ברוורמן את הנערות ב-25 אלף שקלים כל אחת.

פיתה קטינות בנות 8 עד 15

בתחילת פברואר השנה פורסם כי משטרת ראשון לציון עצרה את אבינועם ברוורמן, תושב ראשון לציון בן 35, שחשוד כי יצר קשר עם ילדות באמצעות האינטרנט, שוחח איתן על נושאים מיניים, אנס את חלקן ותקף מינית אחרות.

על פי החשד, נהג ברוורמן להיכנס לאתרי שיחות של ילדים באינטרנט, לפתות קטינות בגילאי 8 עד 15 לשוחח עמו, ואז ביקש מהן להעביר את השיחה לתוכנת מסרים מידיים כדוגמת ICQ או מסנג'ר. במהלך השיחות הפרטיות הטריד ברוורמן את הקטינות בדברים בעלי אופי מיני בוטה ואף ביצע איתן יחסי מין וירטואלים אל מול מצלמת האינטרנט, כאשר הוא מבקש מהן לגעת במקומות שונים בגופן ואף נוגע בעצמו. ברוורמן נחשד כי שלח לחלקן תמונות תקריב של איבר מינו ואף ביקש מהן לשלוח תמונות דומות.

אחת התמונות שהיה שולח ברוורמן לקטינות
אחת התמונות שהיה שולח ברוורמן לקטינות | צילום: משטרת ישראל

במקרים מסוימים אף הגיע החשוד לדירותיהן של הקטינות לפני שהוריהן היו חוזרים מהעבודה. במקרים אחרים ניסה החשוד לשכנע את הילדות להתחזות לחולות ובכך להישאר בבית. החשוד אף הציע לנערות "מתנות" שונות בתמורה לכך שיזמינו אותו לביתו, החל מטיולים, פיצות ועד לתשלום עבור הנסיעות, אם בחרו להגיע הן לביתו.

בחיפוש בביתו של ברוורמן, מומחה למחשבים במקצועו, נמצאו חומרי פדופיליה קשים ובנוסף הוחרם מחשבו האישי. על המחשב נמצאו כ-1,000 תדפיסי שיחות עם הקטינות ואף תמונות של עשרות מהן, חלקן אינטימיות באופן בוטה. "מרשי טוען כי הוא לא עשה את המעשים שמיוחסים לו וכופר בכל ההאשמות", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד בן ציון קבלר, סניגורו של החשוד.

רוצים לקבל עדכון כשייגזר דינו של הפדופיל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק