אריק עופר ז
אריק עופר ז"ל | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום שנת מאסר על נהג המונית מיכאל לוי בן ה-55, שנאשם בדריסתו למוות של הילד אריק עופר בן ה-12. בחודש מרץ 2010 נהרג אריק כשרכב על אופניו עם חבריו באופקים, זאת בזמן שחצה מעבר חצייה ונדרס תחת מכוניתו של לוי. לאחר שהמשטרה ביקשה להעמידו לדין באשמת הריגה בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט להאשימו במרץ בגרימת מוות ברשלנות, לאחר שנקבע כי הוא לא שיער שנסיעתו תוביל להריגת הילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הצער והסבל של הוריו ואחיו קשה מנשוא. המנוח היה משוש חייהם ומותו הפיל עליהם אבל כבד", אמר השופט אליהו ביתן אמר בהקראת גזר הדין. "הנאשם עשה עליי רושם של אדם רגיש, אדם מן היישוב. אדם יכול להיות מוסרי וטוב מכל בחינה אך בכל זאת לגרום לתאונת דרכים בגלל הסטת מבט לשבריר שנייה, ובעקבות כך לגרום לאסון".

משפחתו של אריק בביהמ
משפחתו של אריק בביהמ"ש. ארכיון | צילום: חדשות 2

בהכרעת הדין אמר השופט כי "הנאשם לא חיבר בין הנתונים, לא זיהה את הסכנה מבעוד מועד ולא שיער כי הצורה בה הוא נוהג יוצרת סיכון ממשי אשר יכול להוביל לתוצאה הקטלנית", הוסיף השופט. "הוא הופתע לחלוטין מהימצאות הילדים על מעבר החציה".

"מהשלב שהוא ראה את החלק הקדמי של האופניים על מעבר החציה הוא עשה כל שביכולתו כדי למנוע את הפגיעה, ואמר פעם ועוד פעם כי הופתע לגמרי מההתפתחות וכי הנהג שנסע לפניו 'הכניס אותו למלכודת מוות'", כך בהכרעת הדין. אביו של אריק, איתן עופר, זעם אז על הכרעת הדין. "אנחנו מאוד כועסים כי אנו יודעים מהו העונש הקבוע בחוק על הריגה ועל רשלנות, ולכן מרווח השופט מאוד מצומצם", אמר לחדשות 2 באינטרנט.