"הוא ישב ואמר לי: 'אתה רוצה להרוג אותי?' ואז הוא הביא את כל הגוף שלו. הוא הביא את כל הגוף שלו לכיוון הסכין. לכיוון הקת. זה פגע ממש קרוב ללב, אני לא ידעתי אפילו" - כך, שעות בודדות אחרי הרצח, שיחזר דוד ירקוני את המעשה. סיפר לחוקרים איך אחז בסכין. איך דקר את אחיו, מרדכי, ישר בלב.

"ראיתי את הדם נשפך ממנו", מספר ירקוני מה קרה לאחר שנעץ את הסכין באחיו. "רצתי לכיוון החדר, העפתי את הסכין, ובאתי לפה בשביל לנסות להחיות אותו והוא כבר לא היה. הוא התחיל לפרפר".

"למי אני אצעק?", ניסה ירקוני להצדיק את מעשיו. "קראתי רק לאלוקים שיעזור לו. למי אני יכול לצעוק? הלכתי, הזמנתי אמבולנס. מה אני יכול לעשות יותר מזה? אימא שלי פה, התחילה לצעוק: 'מה עשית לו?'".

"הוא בדיוק היה בקריז"

הרצח הזה מגולל טרגדיה משפחתית של ממש. הנרצח, מרדכי ירקוני, היה נרקומן כבד. במשפט שהתנהל נגד אחיו, דוד, סיפרו הוריו ואחיו איך פעם אחר פעם התפרע, תקף, הפך את חייהם לגיהנום. עד אותו היום שבו דוד אחז בסכין.

"הוא התחיל להתעצבן עליי", מספר ירקוני מה גרם לו לרצוח את אחיו. "בדיוק הוא היה בקריז. ישבתי על המיטה הזאת, והבן אדם מפוצץ אותי. מפוצץ אותי".

המשפט הזה הסתיים בהסדר טיעון. פרקליטיו של דוד, עורכי הדין משה ושירה מרוז, הגיעו להסכמה עם הפרקליטות ולפיה הואשם דוד בהריגה. בשבוע שעבר נגזרו עליו 7 שנות מאסר.