אשר אבוטבול
אשר אבוטבול | צילום: חדשות 2

ארבע שנות מאסר וחצי, מאסר על תנאי למשך שנה וקנס כספי בסך 5,000 שקלים נגזרו היום (ד') בבית המשפט המחוזי בבאר שבע על אשר אבוטבול (29), שהורשע במסגרת עסקת טיעון בהפקרה אחרי פגיעה, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה בתאונת הדרכים שבה נהרגה לולה אמדור ז"ל, בת 85, בעת שחצתה כביש בבאר שבע בחודש יוני 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, "במהלך נהיגתו של הנאשם ברכב, למרות היותו פסול לנהיגה, פגע במנוחה עם הרכב, עת חצתה היא כביש. המנוחה נפגעה מהרכב, הועפה אל הנתיב הימני, נחבלה חבלות קשות ומתה מפצעיה בסמוך לאחר מכן.

"מיד לאחר התאונה צעק הנאשם 'אין לי רישיון, אני לא עוצר', ועל אף שידע כי כתוצאה מהתאונה נחבלה המנוחה חבלה חמורה, המשיך בנסיעה רציפה, לא עצר את הרכב ולא הזעיק עזרה, ולאחר שהמשיך בנסיעתו פנה באחד הרחובות והחנה את הרכב".

עוד נטען באישום כי אבוטבול ברח והסתתר מהמשטרה בסיוע בני משפחתו עד שנלכד. בנוסף לעובדה שנהג ללא רישיון, נטען כי הרכב לא היה מכוסה באף פוליסת ביטוח. בפרשה היו שישה נאשמים נוספים, ביניהם אמו של אבוטבול, שלהם מיוחסות עבירות של הדחת עדים, העלמת ראיות ושיבוש הליכי משפט.

פרקליטות מחוז דרום החליטה שלא להאשים את אבוטבול בסעיפי הריגה או קטילה, על אף התוצאות הקטלניות של התאונה. בעת הארכת מעצרו הביע אבוטבול חרטה על מעשיו ואמר לכלי התקשורת הרבים שליוו אותו כי הוא "מצטער מעומק לבו על מה שקרה". לדבריו, הוא ברח מזירת האירוע משום ש"פחד לאבד את משפחתו".

משפחת אמדור על גזר הדין: "מתוסכלים"

בנה של לולה אמדור, אריק, הביע בשיחה עם חדשות 2 Online את זעמו: "אנחנו מאוד מתוסכלים מהעונש. המחוקק קבע רף עליון של 14 שנים על עבירת הפקרה והוא קיבל רק 4.5 שנים בכלא כולל העבירות הנלוות. הוא צריך לקבל עונש יותר גבוה. זה לא ראוי ולא מספיק.

"לא שזה ישנה לנו כמה שנים הוא יקבל, זה בכל מקרה לא יחזיר את אמא שלנו, אבל העונש צריך להיות תואם את חומרת המקרה".