אחיו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, הגיעו הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים כדי להעיד נגדו בדיון ההוכחות הראשון נגדו. בפרשת הרצח המזעזע של בני הזוג נח ונורית, עדי התביעה המרכזיים הם אחיו של הנאשם, שיעידו נגדו היום לראשונה בבית המשפט.

"זה יום קשה עבורנו, אחד הימים הקשים בתקופה האחרונה", אמרה אחותו של דניאל מעוז, תמר, בכניסה לאולם בית המשפט. רגע לפני שהיא עומדת לבצע את הצעד הקשה ולהעיד נגד אחיה, סיכמה תמר מעוז את החלטתה במשפט מצמרר. "באנו כדי לעשות צדק עם ההורים שלנו", אמרה.

בתוך אולם העידה תמר מעוז על הסימנים המוקדמים שהביאו אותם לחשוד באחיהם, שעבד כעורך דין. "בסביבות 2008 אמא שלי עדכנה אותי שהייתה פריצה בבית בזמן שרק דני היה בבית, והכריחו אותו לפתוח את הכספת. בהמשך גיליתי שהוא הודה בפריצה. ההורים לא רצו לדווח עליו למשטרה כדי לא לפגוע בקריירה המשפטית שלו", סיפרה.

לדבריה, כבר בזמן לימודיו של דניאל מעוז באוניברסיטה הוא הסתבך בחובות הימורים וביקש עזרה מההורים. "דובר אז על כ-80 אלף שקל, היו חילוקי דעות בין ההורים שלי בנודע לעזרה", אמרה. "אני יודעת שבאופן עקרוני ההורים שלי לא רצו לתת לו כסף משלהם. הם עזרו לו בהלוואות, הם פנו לחברים והיה להם קשה גם בעניין החשיפה של הבעיה וגם בעצם בקשת העזרה".

"הוא היה מכור להימורים, אמי נתנה לו כסף לדלק בכל בוקר"

"בשבת לפני הרצח היינו בארוחה משפחתית, ואבא שלי נתן לי להריח בגדים של דניאל שהיו מסריחים מסיגריות, ואמר כי הוא חושש שדניאל חזר להמר, אז הצעתי לו להתעמת איתו על העניין הזה", הוסיפה תמר בעדותה. "בליל הרצח הוא סיפר שקיבל שיחה מאבא שלי ב-22:46. זה נראה לי מאוד מוזר כי אבא שלי מעולם לא נהג להתקשר אלינו בשעות האלה".

"במהלך השבעה היה לי מוזר שלכולנו הגיעו חברים ורק לדני הגיעו קולגות. הוא נראה לי בודד. הגיעו שני אנשים שנראו לנו מהמרים, וחששנו שבעקבות הרצח יגיעו אלינו עקב חובותיו של דני, אמרנו לו שאנחנו חוששים להיות קורבנות נוספים של המעשים שלו", ציינה בעדותה.

את עדותה של תמר מעוז שמע גם אחיה דניאל, שיושב כל העת על ספסל הנאשמים. נראה שהוא ער למתרחש, ובמהלך העדות אף הניף ידיו בביטול לדברי אחותו.

לדברי תמר, יחסיה עם דניאל מעוז לא היו קרובים בגלל פער הגילים בינהם. כשנשאלה האם היא אוהבת את אחיה השיבה, היו לנו חילוקי דעות, הוא אחי". הנושא המרכזי שעולה מעדותה הוא בעיית ההימורים הקשה של דניאל. "הוא מהמר, הוא מכור, מכור מכור!" אמרה מעל דוכן העדים, וציינה כי כדי להתמודד עם הבעיה, אמה פתחה חשבון משותף עם דניאל, כדי שתוכל לפקח על המשכורת שלו. "כל בוקר היא הייתה נותנת לו כסף לדלק", הוסיפה. 

"שאל שאלות מוזרות על אקונומיקה"

בחדרי החקירה, כיוונו האחים את החוקרים לחשוד המרכזי שהפך לנאשם, לאח שלהם. האח גיא, רופא ספורט, הגיע עם אשתו מארצות הברית מיד לאחר הרצח. אמש פרסמנו במהדורה המרכזית את הדברים שסיפר בחדר החקירות, בעקבות שיחות מוזרות שניהל אחיו עם בני המשפחה בשעות שלאחר הרצח. אותן שיחות, הובילו את החוקרים לקשור את דניאל מעוז לרצח בעקבות שאלו מוזרות ששאל בנשא אקונומיקה והיכולת שלה להעלים ראיות.

תמר הודתה שחשבה שמעצרו יגיע מהר יותר מכפי שהתרחש בפועל, וסיםרה על הסימנים הנוספים שגרמו לה ולאחיה לחשוד בדניאל. "בשלב מסוים הוא שאל את גיא (אחיה) ואת אשתו אם אקונומיקה מוחקת סימני דנ"א. בעקבות הרצח חיפשנו סכינים חסרות ובאמת גילינו שחסרות שתיים, אחת מהן בוודאות. זומנתי למשטרה שלושה ימים לפני שנעצר כדי לזהות את הסכין וזיהיתי אותה כסכין מהבית".

"מאוד פחדתי שדני יפגע גם בי, מאוד חששתי לישון בזמן העדות עם מישהו שאולי היה קשור לרצח", סיפרה אחותו של דניאל. עם זאת, בשלב הראשוני לאחר מעצרו הם עוד תמכו בו כספית ושילמו עבור ייצוגו המשפטי. בהמשך, החליטו להסיר את תמיכתם הכלכלית בו. "עשיתי זאת בשם האחים גיא וניר ובשמי", אמרה.

במשפט העידה גם דודתו של דניאל מעוז, שסיפרה כי לקח כספים גם מסבתו וניצל את האהבה שלה אליו. לדבריה, לאר שנמצאה הסכין החשודה ככלי הרצח, דניאל פנה אליה ותיאר את הסכין בפירוט. "הוא אמר לי שלא ניתן להוציא דנ"א מסכין בעלת להב חלק וידית פלסטיק", אמרה הדודה.

עדות האח התאום: "הוא היה נינוח, זה היה מוזר"

במסגרת העדות נגד דניאל מעוז, עלה לדוכן גם אחיו התאום ניר, שסיפר על ההתמכרות של אחיו להימורים. "בשנים האחרונות לאחר שהסתבר לנו שהוא מהמר וביקש כמה פעמים סכומי כסף אז הקשר ביננו הפך לקשר לא טוב, חוסר אמון שרר ביננו, לפחות מכיווני. באחת מהפגישות שלנו בעבר הוא סיפר לנו גם על יום הפריצה בבית ומאוד דאגתי לו, אבל אחרי שגיליתי שזה הוא כבר לא היה לי בו אמון", אמר ניר.

בהמשך גולל ניר את מסכת האירועים ביום הרצח. "הוא היה נשמע מופתע", סיפר על השיחה עם אחיו. "כשהגעתי לבית הורי פתחתי את הדלת והרחתי ריח חזק של אקונומיקה. כשנכנסתי, ראיתי את אמא שלי שוכבת על הרצפה, מיד לאחר מכן גם את אבא שלי וצרחתי. כשנכנסתי לדירה הטלוויזיה פעלה בווליום מאד גבוה, על ערוץ ספורט".

"כשדניאל נכנס לדירה בפעם הראשונה חיבקתי אותו והוא שאל 'מה קרה?'". הוא נשמע לי נינוח מדי, זה כבר נשמע לי מוזר". בהמשך סיפר האח התאום שבמהלך השבעה הבחין במספר מקרים שדניאל מעוז היה עולץ בזמנים שנראו לא מתאימים לסיטואציה.

במהלך חקירתו הודה דניאל מעוז ששפך אקונומיקה בזירה. לדבריו, חשש שהמשטרה לא תאמין שהוא נאבק עם הרוצח, ותקשר אותו לרצח. בינתיים, התפטר פרקליטו עו"ד אריאל עטרי, ומעוז שמיוצג על ידי הסנגוריה הציבורית ינסה עכשיו לשכנע את השופטים כי מי שטשטש ראיות בזירה אינו הרוצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק